fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Łącznik jazzu i rocka

Rzeczpospolita, Raf Rafał Guz
Najsłynniejsza polska grupa jazzowa lat 80. XX wieku reaktywowała się po 20 latach przerwy i zasmakowała w życiu koncertowym.
Lutowy powrót był więcej niż udany, uprawiana przez legendarny zespół energetyczna muzyka fusion porwała publiczność w Fabryce Trzciny. Zapewne spodoba się i teraz na Rynku Starego Miasta.
Spiritus movens dawnych i obecnych sukcesów String Counection jest Krzesimir Dębski. Znany jest ostatnio jako wzięty kompozytor muzyki filmowej, rozrywkowej i poważnej, dyrygent, a był niegdyś także prezenterem telewizyjnym (w firmowanym przez producenta Wiesława Dąbrowskiego cyklu „Muzyka łagodzi obyczaje” z Jerzym Waldorffem). Utalentowany skrzypek z pierwszej światowej dziesiątki rankingu magazynu Down Beat w 1981 r. założył String Connection. Nagrania tej formacji były wtedy traktowane jak przeboje gwiazd rocka, a lider i jego grupa wygrywali plebiscyty „Jazz Forum”, koncertowali na festiwalach: od Jazz Jamboree przez Hagę, Paryż do USA.
Skrzyknęli się teraz w legendarnym składzie z Januszem Skowronem na klawiszach, Krzysztofem Ścierańskim na basie, Andrzejem Olejniczakiem na saksofonach i Krzysztofem Przybyłowiczem na bębnach. Na Starówce nie zabraknie pewnie tematu „Cantabile”, po który dziś tak chętnie sięgają raperzy. [i]Festiwal Jazz na Starówce, String Connection, Warszawa, Rynek Starego Miasta, wstęp wolny, sobota (11.07), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA