Teleinformatyczne zg這szenia przy wywozie

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
W jednym zg這szeniu celnym firmy mog zbiorczo poda wysy豉ne poczt towary, kt鏎ych 章czna warto nie przekroczy r闚nowartoci 1000 euro
Pod warunkiem, 瞠 zgodzi si na to urz鉅 celny. Dzi (1 lipca) wchodz w 篡cie zmienione przepisy rozporz鉅zenia w sprawie szczegó這wego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zg這sze celnych w obrocie pocztowym ([link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=314078]DzU z 2009 r. nr 87, poz. 724[/link]).Nowe przepisy wymagaj ponadto dokonywania w okrelonych w rozporz鉅zeniu (§ 13 ust. 1 pkt 1 4) przypadkach zg這szenia celnego o obj璚ie towarów procedur wywozu z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego. Dzieje si tak, gdy ca趾owita warto towarów w przesy販e pocztowej przeznaczonych do celów handlowych przekracza równowarto 1000 euro albo gdy przesy趾i z towarami przeznaczonymi do celów handlowych s czci serii podobnych czynnoci. Wymóg ten dotyczy tak瞠 sytuacji, gdy zg豉szaj鉍y zamierza si ubiega o zastosowanie stawki zerowej w VAT w eksporcie towarów lub o zwrot tego podatku, albo gdy przesy趾i pocztowe...
r鏚這: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL