fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

"Forum" znika z TVP, bo chciało publikować sondaże

Fotorzepa, Jakub Dobrzyński
TVP zawiesiła emisję programu "Forum" w TVP Info. Powodem była chęć wyemitowania przez zespół sondaży przedwyborczych. - Chętnie bym się w tej sprawie wypowiedział, ale mam kontraktowy zakaz rozmawiania z mediami - mówi "Rz" Jarosław Kulczycki, prowadzący "Forum".
Tydzień temu "Rz" informowała, że zespół dostał ustny zakaz publikacji przedwyborczych sondaży, bo rzekomo "zakłamują rzeczywistość". Mimo to "Forum" chciało zamówić i pokazać dwa sondaże - jutro i w następny piątek.
Wczoraj zespół dostał informację, że dwa najbliższe programy zostały zawieszone. Magazyn ma wrócić dopiero po wyborach. W to miejsce ma się pojawić program "Minęła 20", w którym będą mogli występować wszyscy politycy. W "Forum" pojawiali się przedstawiciele kół poselskich i parlamentarnych.
Jak dowiedziała się "Rz" decyzje o zawieszeniu "Forum" podjęła dyrekcja Agencji Informacji TVP. - Było w tej sprawie polecenie prezesa Piotra Farfała - powiedział "Rz" nieoficjalnie jeden z pracowników TVP.
Sondaże przedwyborcze w TVP znalazły się na cenzurowanym, bo pokazują znikome poparcie dla partii Libertas (zwykle od 0 do 2 proc.), z której do europarlamentu kandydują byli działacze Ligi Polskich Rodzin. Z LPR kojarzony jest Piotr Farfał.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA