fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Stawki się ustabilizowały

Rzeczpospolita
>> Kwiecień dla wykonawców okazał się najlepszym pod względem dochodowym miesiącem w tym roku. Ale i tak w porównaniu z zeszłym rokiem o około 10 proc. spadło zainteresowanie usługami budowlanymi.
>> Analitycy przewidują, że w sezonie budowlanym popyt na usługi może być o 30 proc. mniejszy niż w ubiegłym roku. Dlatego w celu poszukiwania pracy firmy rozszerzają zarówno zakres usług, jak i region działania.
>> Ceny usług budowlanych są dziś nadal o 14 – 16 proc. niższe niż w październiku ubiegłego roku.
>> Porównując rok do roku, dziś usługi budowlane kosztują o 20 – 25 proc. mniej.
>> W ubiegłym roku w sierpniu położenie metra kwadratowego glazury w województwie mazowieckim kosztowało 50 zł. Teraz średnio – ok. 45 zł. W województwie lubelskim w tym samym okresie ceny spadły z 43 do 38 zł za mkw.
>> W sektorze małych i średnich firm budowlanych sytuacja się nie pogarsza. Ci, którzy stracili zlecenia na 2009 r. już pod koniec ubiegłego roku, zapełniają kalendarz prac bez konieczności drastycznej obniżki cen swoich usług – mówi Henryk Benkowski, dyrektor serwisu KurierBudowlany.pl. – Pomaga w tym poszerzanie palety świadczonych usług oraz przyjmowanie zleceń na tzw. podwykonawstwo, które przez wielu budowlańców traktowane było z dużą niechęcią. To, co najważniejsze dla inwestora budującego dom, to brak problemów związanych z wolnymi terminami wykonawców i przyjazne ceny usług – dodaje.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA