fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Islandzka giełda spadła o 94 proc.

Giełda położonego na niewielkiej wyspie państwa była w tym roku najgorszym rynkiem na świecie. Jednak wyniki na większości parkietów były tragiczne
Giełdy w Wilnie i Serbii straciły w lokalnej walucie po 71 proc. wartości, w Bułgarii 80 proc., na Ukrainie 73 proc., a w Rumunii 70 proc. Z danych przedstawionych przez BBC News wynika, że rynki w środkowo-wschodniej Europie dominują w lidze spadających indeksów. Warszawska giełda na ich tle ze spadkiem WIG 20 o niespełna 50 proc. nie wygląda, aż tak tragicznie.
A traciły też największe światowe giganty w USA na Dow Jones największy spadek odnotował producent samochodów GM (- 89 proc.), oraz finansowy Citigroup (-79 proc.)Pokaźny 13 proc. wzrost zanotowała, jedynie sieć tanich sklepów Wal- Mart, bo amerykanie w czasie kryzysu coraz częściej szukają oszczędności w codziennych zakupach. O 0,5 proc. wzrosły notowania McDonalds.
Na świecie najlepsze wyniki w tym roku osiągnęła giełda w Tunezji zewzrostem wartości o 10 proc. Oprócz niej na liście najlepiej radzących sobie w tym roku giełd znalazła się tylko podmioty, które zeszły rok zakończyły spadkiem.
[i]PAP[/i]
Źródło: BBC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA