fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Czynsze nie przekraczają 30 euro miesięcznie

Biura do wzięcia
Rzeczpospolita
29 euro za 1 mkw. za każdy miesiąc najmu to maksymalna stawka nominalnego czynszu w grudniowych ofertach agencji doradczych. Owe 29 euro obowiązuje w takich biurowcach jak Lumen, Skylight czy Platinium II, podczas gdy np. w lutym br. oferty agencji opiewały na 30 euro w Lumenie czy nawet 38 euro w budynku Skylight, a w maju tego roku nominalny czynsz w Feniksie sięgał 35 euro za 1 mkw.Dziś średnia warszawska oferta najmu oscyluje na poziomie 21,6 euro za metr miesięcznie, przy czym czynsz na Mokotowie czy we Włochach sięga 17 – 18 euro za 1 mkw. za miesiąc.
Koszty eksploatacji zwykle wynoszą 4 euro za 1 mkw. miesięcznie. Najwyższe opłaty są w Lumenie – 5,5 euro za metr. Najmniejsze moduły można wynająć w EuroParku przy ul. Sobieskiego – 200 mkw., ale skorzystamy z tej powierzchni dopiero w 2010 r., kiedy budowa biurowca dobiegnie końca. Dla firm potrzebujących małej powierzchni od zaraz, w Sobieski Office Building, przy pl. Zawiszy czeka 250 mkw. powierzchni biurowej. Czynsz za nią wynosi 19 euro miesięcznie za 1 mkw. Wynajmując powierzchnię w nowoczesnych biurowcach, trzeba się liczyć z wysokim kosztem miejsca postojowego, zwłaszcza na parkingu podziemnym.
Na przykład w Roma Office Center miejsce parkingowe pod ziemią kosztuje 200 euro miesięcznie. 185 – 200 euro miesięcznie to koszt parkowania w Lumenie i Skylight, a za 100 – 110 euro wynajmiemy miejsce parkingowe w takich biurowcach jak Platinium czy Wolf Marszałkowska.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA