fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Lekkie zniżki na początek dnia

Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek
Zapowiada się druga z kolei spadkowa sesja na warszawskim parkiecie.

Po blisko pół godziny handlu wskaźnik szerokiego rynku traci 0,1 proc., indeks blue chips obniża się o 0,15 proc., a grupujący spółki o średniej kapitalizacji i płynności mWIG40 zniżkuje o 0,07 proc. Na plusie znajduje się za to sWIG80, którego wartość rośnie o 0,13 proc.

Obroty po 30 minutach handlu wyniosły 54,4 mln zł. Pomimo spadku większości indeksów, inwestorzy chętniej kupują niż sprzedają notowane na GPW walory. Rano drożały bowiem walory 37 proc. spółek notowanych na GPW. Dla porównania – pod kreską znalazło się 34 proc. emitentów, a w przypadku 29 proc. siły popytu i podaży się równoważą.

W gronie największych spółek bilans również jest bliski równowagi. Powyżej poziomu odniesienia znajdują się bowiem walory 9 emitentów, 10 jest poniżej tego kursu, a kurs jednego z nich pozostaje bez zmian. Wzrostom przewodzi PKN Orlen, którego walory drożeją o 1,2 proc. Jest to jednocześnie jedyna duża spółka, której notowania rosną tak mocno. Kolejny w zestawieniu Tauron notuje poprawę kapitalizacji jedynie o 0,4 proc. Po drugiej stronie rynku znajdziemy natomiast LPP (-1,3 proc.), Alior Bank oraz BZ WBK (oba tracą po 0,9 proc.).

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA