fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Śledzińska-Katarasińska: Duda powinien przeprosić za słowa Ziobry

Iwona Śledzińska-Katarasińska
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Iwona Śledzińska-Katarasińska z Platformy Obywatelskiej uważa, że Andrzej Duda powinien przeprosić za słowa Zbigniewa Ziobry. Lider Solidarnej Polski powiedział, że prezydent "zrobił z siebie małpę" podczas wizyty w Japonii

- Prezydent Bronisław Komorowski złożył solenną obietnicę, że nie będzie robił z siebie małpy w czasie kampanii. Niestety zrobił z siebie małpę, bo wskoczył na fotel spikera w japońskim parlamencie, co jest szczytem obciachu. Bardzo nad tym boleję i mam nadzieję, że będzie nowy prezydent, Andrzej Duda, który jest człowiekiem poważnym – skomentował wizytę Bronisława Komorowskiego w japońskim parlamencie Zbigniew Ziobro.

Kancelaria prezydenta wypowiedź tę uznała za haniebną. Słowa lidera SP tłumaczył w programie „Polityka przy kawie" w TVP 1 rzecznik PiS Marcin Mastalerek – Zbigniew Ziobro odniósł się do wypowiedzi prezydenta, który zasugerował, że ten kto jest aktywny w kampanii, zachowuje się jak małpa – powiedział Mastalerek.

– Nie wiem jak kiedyś minister, a potem eurodeputowany może się tak zachować, ktokolwiek byłby prezydentem. To jest dla mnie niepojęte – skomentowała słowa Ziobry Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO.

Platforma Obywatelska uważa, że Andrzej Duda powinien przeprosić za słowa Ziobry. – Bezpośrednim uczestnikiem tej kampanii jest pan Duda, a wyrastał on pod skrzydłami Ziobry, więc jaki mistrz, taki uczeń – powiedziała Śledzińska-Katarasińska.

Zdaniem Mastalerka w takiej sytuacji Bronisław Komorowski powinien przeprosić za słowa Janusza Palikota, który po katastrofie smoleńskiej mówił o "krwawej mery' i "kaczce smoleńskiej".

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA