fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

MIR: budowa RSS w podkarpackim musi przyspieszyć

W Warszawie 20 lutego obyło się XVIII posiedzenie Komitetu Sterującego ds. Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej (SSPW). Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju podsumowało na nim postępy w realizacji inwestycji.

Podczas spotkania omówiono postęp rzeczowo-finansowy realizowanych w makroregionie projektów budowy sieci szerokopasmowej dokonany w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

– Kolejne miesiące będą kluczowe dla realizacji projektów, ponieważ do ukończenia inwestycji pozostało zaledwie 8 miesięcy. W związku z tym, beneficjenci muszą mobilizować wykonawców do przyspieszenia prac budowlanych oraz budowy węzłów szkieletowych i dystrybucyjnych dla osiągnięcia założonych celów – podkreśliła wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel, która przewodniczyła spotkaniu.

Z planowanych 10,4 tys. km sieci dotychczas wybudowano odcinki o długości 6,77 tys. km, co stanowi 65 proc. planu.

Najwięcej kilometrów – 2498 – powstało w województwie lubelskim.

W pozostałych województwach wybudowano:

* 1 688  km  w województwie warmińsko-mazurskim,

* 1 166 w podlaskim, 799 km w  świętokrzyskim,

* a w  podkarpackim - 625 km.

Podczas posiedzenia Komitetu podkreślono, że dla powodzenia całego projektu bezwzględnie konieczna jest intensyfikacja robót w województwie podkarpackim, gdzie zaawansowanie robót wynosi niespełna 30 proc.

Za najbardziej istotne aspekty realizacji projektów na obecnym etapie członkowie komitetu uznali m.in.: utrzymanie tygodniowego monitoringu postępu prac SSPW, sprawne przeprowadzanie procedur związanych z odbiorami zaprojektowanej i wybudowanej sieci,  nadrobienie opóźnień przez województwo podkarpackie w pracach budowlanych i zachowanie tempa budowy w pozostałych województwach, terminowe zakończenie postępowań związanych z wyborem operatora infrastruktury w województwach lubelskim, podlaskim, świętokrzyskim, a także niezwłoczne przedłożenie harmonogramu prac w zakresie ustalania oferty dla operatorów telekomunikacyjnych, zawierającej cennik oraz wzory umów, które będą obowiązywały w ramach projektów.

Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA