fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Kwaśniewski, odejdź (z polityki)

Jakub Cegieła
Fotorzepa, Waldemar Kompała
Gazowa wrzutka Rosji i gazowe kłopoty byłego prezydenta. A na koniec - pensja Neymara. Przegląd czwartkowej prasy.
Najciekawszą wiadomość w dzisiejszych gazetach przynosi „Rzeczpospolita". Tajemniczy dostawca proponuje polskim firmom złoty interes na tanim gazie. Tyle że w tle jest Moskwa - twierdzą informatorzy „Rz".
W „Wyborczej" przeczytamy o karierze, biznesach i samochodach Mykoły Złoczewskiego, właściciela gazowej spółki Burisma Holdings i ukraińskiego pracodawcy Aleksandra Kwaśniewskiego. Gazeta wysyła byłego polskiego prezydenta na polityczną emeryturę: „(Kwaśniewski) nie może już być aktywnym graczem ani w polityce krajowej, ani międzynarodowej. Nie powinien być patronem żadnej formacji politycznej, bo nie wiemy, czy w większym stopniu jest lojalny wobec swoich jawnych i niejawnych mocodawców o niejasnej proweniencji, czy wobec interesu Polski i UE".
Za tydzień z okładem przekonamy się, co o tym wszystkim sądzą wyborcy.
A co sądzą o sobie nawzajem kierowcy, rowerzyści, biegacze i rolkarze? I co nam mówią o Polakach ich gorące konflikty o zamykane na czas sportowych imprez ulice? O tym w „Dzienniku Gazecie Prawnej".
Skoro już jesteśmy przy sporcie - „Przegląd Sportowy" rozmawia z Johanem Cruyffem o Barcelonie i jej brazylijskiej gwieździe Neymarze. „Chłopak w jego wieku nie może zarabiać więcej niż Messi" – orzekł słynny Holender. Polskie kluby chciałyby mieć takie problemy...
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA