fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Amazon otwiera dwa centra logistyczne w Czechach

Bloomberg
Amerykański gigant handlu internetowego Amazon poinformował, że otworzy w Czechach dwa nowe centra logistyczne. Centra maja obsługiwać klientów z Europy Środkowej.
Oba centra powstaną na przedmieściach Pragi oraz Brna i zatrudnią około 4 tys. osób na stałe oraz 6 tys. kolejnych pracowników tymczasowych w sezonie przed świętami Bożego Narodzenia, by sprostać dodatkowym zamówieniom przedświątecznym.
Amazon ma już w Czechach jedno centrum logistyczne w okolicach praskiego lotniska.
W zeszłym tygodniu Amazon poinformował o uruchomieniu trzech centrów logistycznych na terenie Polski - w okolicach Wrocławia i Poznania. W każdym z nich ma powstać około 2 tys. stałych miejsc pracy oraz 3 tys. dodatkowych miejsc pracy dla pracowników tymczasowych w czasie przedświątecznym.
Zdaniem mediów nowe centra w Polsce i Czechach mogą przejąć część aktywności Amazona w Niemczech, gdzie amerykański koncern ma problemy ze związkami zawodowymi, które domagają się wyższych stawek dla pracowników. Jednak władze koncernu zaprzeczają, iż planują likwidacje dotychczas funkcjonujących placówek. Amazon ma ich na terenie Europy w sumie 25.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA