fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rosja zapowiada na październik masowe szczepienia przeciwko koronawirusowi

AFP
Rosyjski minister zdrowia Michaił Muraszko zapowiedział na październik masową kampanię szczepień przeciwko koronawirusowi. Testy kliniczne szczepionki już się zakończyły.

- Planujemy szersze (szczepienia) na październik, ponieważ musimy stopniowo wprowadzać nowy system leczenia - powiedział w sobotę Muraszko, cytowany przez agencję TASS. Minister poinformował wcześniej, że badania kliniczne szczepionki na koronawirusa, opracowanej przez Instytut Epidemiologii i Mikrobiologii imienia Nikołaja Gamaleja, dobiegły końca.

Jak powiedział dziennikarzom Muraszko, szczepienie przeciwko koronawirusowi będzie bezpłatne.

- Planujemy, że kampania wakcynacji przeciwko koronawirusowi zostanie w całości pokryta z budżetu. W związku z tym program szczepień będzie dostępny dla wszystkich - powiedział.

Do tej pory w Rosji potwierdzono 845 443 przypadków zakażeń koronawirusem, przy czym 646 524 pacjentów wyzdrowiało. Z powodu Covid-19 w całej Rosji zmarło 14 058 chorych.

Rosyjski minister zdrowia dodał, że kolejna szczepionka, opracowana przez znane Centrum Badań „Wektor”, przechodzi testy kliniczne. Ponadto resort oczekuje, że twórcy dwóch kolejnych szczepionek zwrócą się o pozwolenie na rozpoczęcie badań klinicznych na ochotnikach w ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA