Faworyci zawodzą: Klęska Bayernu, porażka Realu

Bayern Monachium wydłużył serię meczów bez zwycięstwa do czterech, ulegając Borussii Moenchengladbach 0:3 na swoim stadionie. Schodzących z murawy zawodników Bayernu żegnały gwizdy. Niespodziewanie swój mecz w hiszpańskiej La Liga przegrał Real Madryt - dla "Królewskich" była to druga kolejna porażka, po tym jak ulegli oni w Lidze Mistrzów CSKA Moskwa.

Aktualizacja: 06.10.2018 22:16 Publikacja: 06.10.2018 20:28

Porażka Bayernu, po golach Alassane'a Plei, Larsa Stindla i Patricka Herrmanna oznacza, że po siedmiu kolejkach Bayern jest dopiero piąty w tabeli Bundesligi. Bawarczycy tracą cztery punkty do Borussii Dortmund.

Bayern przegrywał z Borussią Moenchengladbach 0:2 już po 16 minutach.

Wprawdzie Robertowi Lewandowskiemu udało się trafić w drugiej połowie do bramki Borussii, ale sędzia nie uznał tego trafienia dopatrując się spalonego. Wynik meczu przesądził gol Herrmanna w końcówce.

Tym samym Bayern nie wygrał trzeciego kolejnego meczu w Bundeslidze po drodze remisując też z Ajaksem Amsterdam w Lidze Mistrzów.

Problemy ma też Real Madryt, który w meczu z Deportivo Alaves dominował, ale nie potrafił strzelić gola niżej notowanemu rywalowi. "Królewscy" sami stracili natomiast bramkę w piątej minucie doliczonego czasu gry - i tym samym przegrali drugi, kolejny mecz w stosunku 0:1 (wcześniej ulegli w Moskwie CSKA w meczu Ligi Mistrzów).

Deportivo Alaves spisuje się w tych rozgrywkach La Liga nadspodziewanie dobrze - dzięki pokonaniu Realu drużyna ta zrównała się punktami z "Królewskimi" - a obie ekipy mają tyle samo "oczek" co liderująca Barcelona ("Duma Katalonii" rozegrała jednak o jeden mecz mniej.

Pozostało 80% artykułu
2 / 3
PSG rozbiło się o żółty mur. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów
Dawid Szwarga odejdzie z Rakowa. Czy do Częstochowy wróci Marek Papszun?
Manchester United bije niechlubne rekordy. Na Old Trafford może nie być europejskich pucharów