fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Sylwetka minister pracy w rządzie PiS

Fotorzepa, Magda Starowieyska MS Magda Starowieyska
Nowa minister pochodzi z Gorzowa i ma za sobą doświadczenia z resortu pracy.

Nowa minister pracy nie będzie debiutantką w resorcie - pracowała w nim jako sekretarz stanu od czerwca 2006 do grudnia 2007 r. Miała w tym okresie kilkumiesięczną przerwą. Wówczas jednym z głównych tematów, którymi się zajmowała był koalicyjny projekt wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę.(Projekt został odrzucony w Sejmie). Po odejściu z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska nie straciła kontaktu z rynkiem pracy- jest m.in. członkiem Rada Ochrony Pracy, która nadzoruje działalność Państwowej Inspekcji Pracy.

60-letnia Elżbieta Rafalska ma wieloletnie doświadczenie w pracy samorządowej i działalności politycznej. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z pedagogiki rewalidacyjnej oraz organizacji i zarządzania pomocą społeczną i pracą socjalną. Na swojej stronie informuje też, że ukończyła liczne szkolenia z zakresu zarządzani zasobami ludzkimi, zarządzania jakością w urzędzie i zarządzania opieką zdrowotną. Przez wiele lat była nauczycielem akademickim w AWF w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie wizytatorem w kuratorium oświaty. W samorządzie działa od lat 90. Praca w radzie miasta Gorzowa Wlkop. stała się trampoliną do jej politycznej kariery": w parlamencie Elżbieta Rafalska jest od 2005 r. (zaczynała od fotela senatora W 2007 r. pierwszy raz została posłanką. W listopadzie 2013r. została członkiem Komitetu Politycznego PiS

Wśród specjalistów zajmujących się rynkiem pracy jest dobrze oceniana.- To świetny wybór. Elżbieta Rafalska bardzo dobrze się zna na sprawach rynku pracy. Była bardzo aktywa w parlamencie i świetnie się z nią współpracowało w kwestiach reformy służb zatrudnienia- twierdzi Jacek Mencina, były wiceminister pracy.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA