To prawie kompletne dane o wynikach egzaminów, które odbyły się 24 września.
Szczęśliwców może być jednak jeszcze więcej. Wszystko przez to, że w kluczu odpowiedzi do testu na aplikacje adwokacką i radcowską znalazł się błąd - w pytaniu nr 30 jako prawidłową podano odpowiedź C, podczas gdy poprawna jest odpowiedź A. Komisje egzaminacyjne zweryfikują testy, które już sprawdziły. Jak szacuje Ministerstwo Sprawiedliwości, co najmniej 100 osób może zyskać dodatkowy punkt, którego zabrakło im do zdania egzaminu (trzeba mieć 100 pkt na 150).
Na aplikację adwokacką zdała połowa przystępujących do egzaminu absolwentów prawa: 2029 osób na 4022.
Najlepsze wyniki uzyskali kandydaci w Łodzi (68 proc.) i w Krakowie (67 proc.). Najsłabszy wynik zanotowano w Opolu, w którym zdało zaledwie 27 proc. Najwięcej osób dostanie się na aplikację w Warszawie, gdzie na 1415 zdających test zaliczyły aż 664. W Krakowie aplikantami będzie mogło zostać 210 osób. Najmniej zacznie się szkolić w Siedlcach - 11, Radomiu - 12, i w Opolu - 13.
- Przeszkolenie tylu osób nie będzie proste, ale mamy już pewne doświadczenie. Od stycznia chcemy wprowadzić nowy program szkolenia, lepiej przystosowany do obecnych warunków. Po nim aplikanci zdobędą praktyczne przygotowanie do zawodu - mówi Małgorzata Gruszecka, przewodnicząca komisji doskonalenia zawodowego i kształcenia aplikantów adwokackich przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.