Egzamin prokuratorski dla aplikantów drugiego rocznika aplikacji prokuratorskiej był jednocześnie egzaminem ponownym dla aplikanta, który nie zdał go w 2013 r. Ponadto do egzaminu prokuratorskiego przystąpiło dziewięciu asystentów prokuratorów, legitymujących się co najmniej sześcioletnim stażem pracy na tym stanowisku.
Składał się z części pisemnej i ustnej. Egzamin zdało blisko 86 proc. osób, które do niego przystąpiły. Najgorzej poszło asystentom prokuratorów. Zdały tylko dwie osoby spośród dziewięciu.
Tabela 1. Dane statystyczne dotyczące liczby osób, które przystąpiły do egzaminu prokuratorskiego w 2014 r., oraz zdawalności
Cześć pisemna
Oceny rozwiązania każdego zadania praktycznego sporządzonego w ramach części pisemnej egzaminu dokonali niezależnie od siebie dwaj członkowie komisji egzaminacyjnej, w systemie punktowym, z zastosowaniem skali od 0 do 60 punktów. Liczba punktów uzyskanych przez zdającego za rozwiązanie danego zadania praktycznego była średnią liczby punktów przyznanych przez obu oceniających członków komisji. Warunkiem dopuszczenia do części ustnej egzaminu prokuratorskiego było uzyskanie z części pisemnej co najmniej 120 punktów, na 180 możliwych do zdobycia.