fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Biedroń: O życiu Polek decyduje prezes z kotem

Twitter/Lewica
Dzisiejsza konwencja Lewicy dedykowana jest problemowi dyskryminacji większej połowy naszego społeczeństwa. Prawa kobiet, które nadal w XXI wieku w Europie muszą wychodzić na ulice, bo politycy i księża zgotowali im ten los - mówił Robert Biedroń w Poznaniu.

Biedroń mówił w Poznaniu, że lewica doprowadzi do tego, iż Polska będzie krajem, w którym wszyscy mają równe prawa.

Biedroń zauważył, że sam należy do mniejszości, z autopsji zna przemoc domową, więc wie, jak mniejszości są w Polsce traktowane.

- Polska jest domem nas wszystkich. Na szczęście jest Lewica, na lewicy są odważne kobiety i odważni mężczyźni. Wprowadzimy europejskie standardy do europejskiego kraju - zapewniał lider Wiosny.

Szczególny nacisk położył Biedroń na prawach kobiet do dysponowania własnym ciałem, w tym braku do dostępu do legalnej aborcji i opieki ginekologicznej.

Robert Biedroń mówił także o konieczności wyrównania zarobków kobiet i mężczyzn, tym bardziej, że kobiety często są lepiej wykształcone od mężczyzn na tych samych stanowiskach.

Wspomniał, że podczas jego prezydentury w Słupsku wprowadzono edulackę równościową, do spółek miejskich zostały wprowadzone kobiety, a po raz pierwszy od 800 lat kobieta została wybrana na włodarza miasta.

- Do dzisiaj! W pierwszej turze została wybrana .kobieta! - mówił Biedroń i zakończył emocjonalnie:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA