fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sądzie i urzędzie

Sąd w Janowie Lubelskim zamknięty z powodu koronawirusa

Adobe Stock
Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Janowie Lubelskim zadecydował o zawieszeniu działalności tamtejszego sądu rejonowego. Sąd będzie objęty kwarantanną do 24 marca 2020 r. Minister Sprawiedliwości zalecił szczególne środki ostrożności we wszystkich podległych placówkach w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, stosując wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

- Zawiadamia się, że decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Janowie Lubelskim i zarządzeniu obowiązkowej kwarantanny w sprawie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 działalność Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim została zawieszona od dnia 10 marca 2020 roku do dnia 24 marca 2020 roku - czytamy na stronie sądu.

Wszelką korespondencję do Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim należy kierować na adres: Sąd Okręgowy w Zamościu: ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 11, 22-400 Zamość, a w nawiasie dopisać należy (Sąd Rejonowy Janów Lubelski).

Oznacza to, że w sądzie objętym kwarantanną nie będą odbywać się rozprawy, a pracownicy zostaną poddani kwarantannie domowej. - 38 osób pozostaje pod opieką epidemiologów - podaje ministerstwo sprawiedliwości. 

W środę ministerstwo sprawiedliwości podało do publicznej wiadomości informację na temat przeciwdziałania zagrożeniu epidemii koronawirusa w placówkach podległych resortowi sprawiedliwości. 

Resort podkreśla, że w sądach, placówkach penitencjarnych i prokuraturach stosowane są procedury profilaktyki, w tym wzmożonej higieny, ograniczania kontaktów z osobami, które wracają z zagranicy z rejonów zagrożeń, ochrony zdrowia osób pracujących, osadzonych i interesantów.

- Dzisiaj w resorcie sprawiedliwości odbyły się videokonferencje z dyrektorami i prezesami sądów w całej Polsce, podczas, których wszystkie placówki raportowały wdrożone procedury bezpieczeństwa, w tym odsuwanie od pracy sędziów i pracowników wracających z miejsc zagrożonych epidemią koronawirusa, prowadzenie video przesłuchań świadków, ograniczanie udziału publiczności w rozprawach, stosowanie telepracy w przypadkach potencjalnego zagrożenia, umiejscowienie płynów odkażających dla interesantów i personelu przed niektórymi placówkami czy też decyzje o sprawdzaniu temperatury interesantów - czytamy w komunikacie.

- Ograniczanie kontaktów i odpowiedzialne informowanie o kręgu zagrożenia, jest bardzo ważnym i zalecanym sposobem przeciwdziałania epidemii, wdrażanym we wszystkich placówkach resortu sprawiedliwości - podkreśla resort.  

Przypomnijmy, że we wtorek u pracownicy sądu z Janowa Lubelskiego potwierdzono koronawirusa. Chora oddycha przy pomocy respiratora. Z informacji przekazanych przez Jerzego Żurawickiego, prezesa Sądu Okręgowego w Zamościu, któremu podlega sąd w Janowie Lubelskim wynika, że kobieta od środy przebywała na zwolnieniu lekarskim. Do zakażenia mogło dojść poprzez kontakt z osobą, która mieszka w Wielkiej Brytanii.

W poniedziałek szkoły w Janowie Lubelskim zdecydowały się odwołać zajęcia lekcyjnych z powodu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA