ME siatkarzy: Polacy bez rozluźnienia. Czwarty mecz, czwarte zwycięstwo

Polacy z kompletem zwycięstw prowadzą w grupie D mistrzostw Europy siatkarzy. Dziś 3:0 pokonali reprezentację Czarnogóry - informuje Onet.pl.

Publikacja: 17.09.2019 19:24

Po trzech zwycięstwach w Rotterdamie, Polacy wystąpili dziś po raz pierwszy przed publicznością w Amsterdamie. Wcześniej zawodnicy Vitala Heynena bez problemy pokonali Estonię, Holandię i Czechy.

Nie inaczej było dziś. Mistrzowie świata 3:0 wygrali z debiutującą w tych rozgrywkach reprezentacją Czarnogóry. Nasi dzisiejsi rywale, podobnie jak wczoraj Czesi, nie byli w stanie w żadnym secie nawiązać walki z Polakami. Przegrali do 10, 17 i 19.

Już wczoraj Polacy zapewnili sobie awans do kolejnej fazy turnieju. Kolejny mecz w czwartek. O 20 zagramy z Ukrainą.

Czarnogóra - Polska 0:3 (10:25, 17:25, 19:25)

Czarnogóra: Milos Culafić, Rajko Strugar, Marko Vukasinović, Marko Bojić, Ivan Jecmenica, Gojko Cuk, Nikola Lakcević (libero)

Polska: Marcin Komenda, Dawid Konarski, Aleksander Śliwka, Wilfredo Leon, Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Damian Wojtaszek (libero) oraz Artur Szalpuk

Siatkówka
Piękny finał wyjątkowego sezonu. Jastrzębski Węgiel może potwierdzić dominację polskich klubów