Dreszczowiec w Łodzi. Polki wygrały z Włoszkami

Polskie siatkarki pokonały reprezentantki Włoch 3:2 w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy.

Aktualizacja: 29.08.2019 23:23 Publikacja: 29.08.2019 23:14

Włoszki były najgroźniejszymi grupowymi rywalkami naszej reprezentacji. Są wymieniane w gronie faworytek do sięgnięcia po tytuł.

Polki mecz zaczęły nadspodziewanie dobrze. Pierwszego seta wygrały 25:13. W dalszej części nasze rywalki odmieniły swoją grę i pewnie wygrały dwa kolejne sety - do 19 i do 13.

W czwartej partii Polki wróciły do rywalizacji. Wyrównana gra toczyła się do stanu 18:18, później nasze zawodniczki odskoczyły rywalkom i wygrały ostatecznie 25:21.

Górą Polki były również w tie breaku, który zakończył się wynikiem 15:12.

W niedzielę reprezentantki Polski zagrają w 1/8 turnieju z Hiszpankami.

Polska - Włochy 3:2 (25:14, 19:25, 13:25, 25:21, 15:12).

Polska: Joanna Wołosz, Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Stysiak, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek-Godek – Maria Stenzel (libero) - Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Martyna Grajber, Katarzyna Zaroślińska-Król, Paulina Maj-Erwardt (libero).

Włochy: Ofelia Malinov, Indre Sorokaite, Cristina Chirichella, Miriam Sylla, Raphaela Folie, Paola Egonu - Monica De Gennaro (libero) - Alessia Orro, Sylvia Nwakalor, Beatrice Parrocchiale, Anna Danesi, Lucia Bosetti (libero).

Siatkówka
Piękny finał wyjątkowego sezonu. Jastrzębski Węgiel może potwierdzić dominację polskich klubów