fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Nagroda Prezydenta dla Fundacji Court Watch Polska

Grzegorz Jakubowski / KPRP / prezydent.pl
Projekt Fundacji Court Watch Polska otrzymał nagrodę Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”.

Obywatelski monitoring pracy sądów, za który nagrodzona została fundacja Court Watch Polska polega na uczestniczeniu obywateli w rozprawach sądowych. Nie reprezentują oni żadnej ze stron, ale obserwują przebieg postępowania ze szczególnym uwzględnieniem pracy sądu (sędziów i pracowników sądu) i sposobu, w jaki realizowane są prawa przysługujące uczestnikom postępowania, w jaki sposób są oni traktowani i w jakich warunkach stają przed sądem. Raport wydawany jest co roku, i można go przeczytać na stronie internetowej www.courtwatch.pl.

– Nagroda znaczy dla nas bardzo wiele. Po 6 latach nagrodzony został trud małego, ale niezwykle oddanego i twórczego zespołu Fundacji, który odpowiada za stworzenie w Polsce największego programu Obywatelskiego Monitoringu Sądów na świecie. Prezydencka nagroda to także docenienie tysięcy wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas, aby jako obserwatorzy uczestniczyć w rozprawach sądowych i pomagać nam zmieniać polskie sądy – mówi Bartosz Pilitowski, prezes Fundacji Court Watch Polska.

Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego" promuje postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego. Ma honorować szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA