fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Sąd nie zakazał TVN publikowania materiałów o sędzim Radziku

Fotorzepa, Krzysztof Skłodkowski
Sąd oddalił wniosek o zabezpieczenie, który zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów Przemysław Radzik skierował przeciwko TVN - poinformował TVN24.

Jak przypomina serwis - sędzia domagał się w nim zakazu publikacji informacji o jego rzekomym udziale w grupie hejtującej sędziów. Postanowienie nie jest prawomocne.

Czytaj także:

Przemysław R. Radzik jest zastępcą rzecznika dyscyplinarnego sędziów i sędzia Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim, który od stycznia 2019 r. - na podstawie bezterminowej delegacji Ministra Sprawiedliwości - orzeka w X wydziale karnym odwoławczym SO w Warszawie. Był też jednym z sędziów opisanych przez "Gazetę Wyborczą" jako zaangażowanych w grupę "Kasta", która prowadziła działania hejterskie wobec sędziów przeciwnych zmianom w sądownictwie. Zapowiedział procesy o zniesławienie i złożył wnioski o zabezpieczenie przeciwko "GW" i TVN zmierzające do zakazania publikacji wiążących go z aferą hejterską. Domagał się też zamieszczenia przed wskazanymi przez niego materiałami internetowymi oświadczenia, że nie brał udziału w opisanych przez media działaniach.

Źródło: TVN24, rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA