Aleksandra Świder

Ważne wnioski dla pacjentów po kontroli Rzecznika Praw Pacjenta w ośrodku

Rzecznik Praw Pacjenta wszczął postępowanie w oparciu o pisemną skargę siostry pacjentki, która zauważyła nieprawidłowości w trakcie pobytu swojej bliskiej w ośrodku.

Co warto wiedzieć o funkcji "Zastrzeż PESEL”

Zastrzeżenie PESELU ma ochronić przed jego nieautoryzowanym wykorzystaniem i poprawić bezpieczeństwo naszych danych. Co warto wiedzieć o tej funkcji?

W MS odbyły się wysłuchania kandydatów na prokuratora krajowego

W poniedziałek po godzinie 10 w siedzibie resortu sprawiedliwości odbyły się przesłuchania pięciorga kandydatów na stanowisko prokuratora krajowego.

Adam Bodnar: Zaufanie Unii Europejskiej będziemy budować przez lata

Wszystkim nam zależy na tym, by doprowadzić do takiego stanu rzeczy, w którym zasada praworządności będzie przestrzegana - mówił w porannym programie TVN24 "Rozmowy Piaseckiego" minister sprawiedliwości Adam Bodnar.

Minister rodziny: pracujemy nad mechanizmem drugiej waloryzacji rent i emerytur

- Pracujemy nad stworzeniem mechanizmu drugiej waloryzacji rent i emerytur tak, by przy określonym wskaźniku inflacji była ona przeprowadzana nie tylko w marcu, ale jeszcze raz w roku, np. we wrześniu - zareklarowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Zabójstwo Jarosława Ziętary. Jest wyrok sądu apelacyjnego

Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji uniewinniający Aleksandra Gawronika od zarzutu podżegania do zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary.

Andrzej Duda po spotkaniu ws. PK: Prokuratorem Krajowym jest Dariusz Barski

Andrzej Duda rozmawiał w poniedziałek rano z Dariuszem Barskim. "Prezydent RP podkreślił, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Prokuratorem Krajowym jest Pan Dariusz Barski" - napisał w oświadczeniu.

Bodnar: Przedstawię projekt rozdzielający funkcję ministra i Prokuratora Generalnego

Do końca tego tygodnia przedstawię założenia do projektu ustawy rozdzielającego funkcję ministra sprawiedliwości oraz Prokuratora Generalnego - przekazał w poniedziałkowym oświadczeniu minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar.

Bodnar żąda postępowania wyjaśniającego wobec swojego zastępcy Roberta Hernanda

W poniedziałek 15 stycznia Prokurator Generalny Adam Bodnar skierował do Rzecznika Dyscyplinarnego Prokuratora Generalnego Marka Woźniaka pismo, w którym zażądał wszczęcia postępowania wyjaśniającego wobec Zastępcy Prokuratora Generalnego Roberta Hernanda - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Aleksander Stępkowski, rzecznik SN: Marszałek Hołownia nadużył władzy

- Sędzia Dalewski skierował odwołania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do właściwej Izby - Kontroli i Spraw Publicznych. Warto wskazać, ze formalnie pismo od Szymona Hołowni nie wpłynęło do Sądu Najwyższego, bo nie zostało złożone w Biurze Podawczym - poinformował podczas czwartkowej konferencji rzecznik SN Aleksander Stępkowski.