Aktualizacja: 06.02.2021 10:49 Publikacja: 06.02.2021 00:01
Aplikant
Foto: AdobeStock
Nie mam wątpliwości, że zarówno edukacja podczas studiów, jak i kontynuowana w toku aplikacji adwokackiej nie daje młodemu człowiekowi odpowiednich narzędzi do zmierzenia się z otaczającą go rzeczywistością. Zmiany społeczne i gospodarcze prowadzą nie tylko do zmian prawa, ale i sposobu świadczenia usług prawnych. Absolwent wydziału prawa, choć wyposażony w obszerną wiedzę teoretyczną, podejmując pierwsze zatrudnienie, zwykle boleśnie konfrontuje się ze stawianymi mu przez pracodawcę wymaganiami, a niekiedy doznaje pierwszych rozczarowań już na etapie ubiegania się o pracę – nie potrafi sformułować listu motywacyjnego i CV, nie wie jak prawidłowo zredagować e-mail do pracodawcy. Podobnych problemów doznają aplikanci.
USA nie podlegają jurysdykcji Międzynarodowego Trybunału Karnego, jednak są demokratycznym państwem z trójpodzia...
Korzystanie z nowoczesnej techniki, także ze sztucznej inteligencji, zwiększa wydajność firmy. Gorzej, gdy ta te...
Projekt dotyczący administracyjnych rozwodów trzeba dopracować tak, by nie budził wątpliwości. Każda luka, dwuzn...
Kancelarie prawne wyspecjalizowane w prowadzeniu spraw frankowych budują w przestrzeni publicznej narrację o szy...
Dzięki Funduszom Europejskim dla Polski Wschodniej (FEPW) firmy z tego regionu mają nowe możliwości na finansowanie innowacyjnych pomysłów. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oferuje startupom w Polsce Wschodniej dostęp do siedmiu Platform startowych, które dają realne wsparcie lokalnych biznesów i zwiększenie konkurencyjność przedsiębiorstw. Są to partnerstwa ośrodków innowacji dające darmowe, kompleksowe programy wsparcia startupów od momentu rejestracji spółki.
Czy tworzenie największej polskiej bazy danych powinno odbywać się pod nadzorem służb bezpieczeństwa państwa? Od...
Robotyzacja procesów budowlanych przestała być futurystyczną wizją. Staje się realnym narzędziem, które można zastosować tu i teraz. Na współczesnym placu budowy rola człowieka będzie się zmieniać – mówi Mirosław Rzeszutko, Head of Product Management w firmie wienerberger.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas