fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

500 tysięcy wiz w rok - rekord konsulatu we Lwowie

Fotorzepa, Łukasz Solski
Konsulat RP we Lwowie wydał 500-tysięczną wizę w tym roku, co jest absolutnym rekordem wśród polskich placówek na świecie. Żaden inny konsulat nie wydał tylu wiz w jednym roku

Wizę z numerem 500 tysięcy dostał mieszkaniec Lwowa – przekazał konsulat na swoim profilu na Facebooku. Osobiście wręczył mu ją szef lwowskiego konsulatu Wiesław Mazur. Przypomniał jednocześnie, że w 2015 roku we Lwowie wydano ponad 380 tysięcy wiz.

„Taki wynik jest między innymi efektem wprowadzonych usprawnień w pracy konsulatu oraz bardzo dobrej i wytężonej pracy konsulów i pracowników wydziału ruchu osobowego" – napisał konsulat w komunikacie.

Uroczystość wręczenia półmilionowej wizy odbyła się w poniedziałek. Jej odbiorca „oprócz wizy Schengen z pięcioletnim okresem ważności otrzymał także symboliczny upominek z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia" – czytamy na Facebooku konsulatu we Lwowie.

W zeszłym tygodniu Parlament Europejski uchwalił przepisy, które otworzą drogę do podjęcia przez UE ostatecznych decyzji o zniesieniu wiz dla obywateli Ukrainy i Gruzji. Decyzje te mogą zapaść na początku przyszłego roku.

Gdy to nastąpi, obywatele Ukrainy i Gruzji, którzy mają paszporty biometryczne, będą mogli wjechać bez wizy do strefy Schengen na okres do 90 dni w ciągu pół roku w celach biznesowych, turystycznych czy rodzinnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA