PAP

Tusk: kwota wolna 60 tys. w tym roku nie jest możliwa, ale będzie faktem

W tym roku kwota wolna na poziomie 60 tys. zł nie jest możliwa ze względów finansowych - poinformował premier Donald Tusk na konferencji po posiedzeniu rządu. Dodał, że rząd nie rezygnuje z tego projektu i w przyszłym roku wróci do niego. Tusk wskazał, że w czasie obecnej kadencji rządu kwota wolna na poziomie 60 tys. zł "będzie faktem".

Reddit wchodzi na giełdę. Celuje w wycenę na poziomie 6,5 mld dol.

Założona w 2005 r. przez Alexisa Ohaniana i Steve’a Huffmana platforma społecznościowa Reddit szykuje się do debiutu na NYSE. Jest to ostatnia z wczesnej generacji firm z branży mediów społecznościowych, która dąży do oferty publicznej.

PGE: Wojciech Dąbrowski odwołany. Czasowym prezesem Eryk Kosiński

Rada nadzorcza PGE odwołała członków zarządu PGE na czele z prezesem Wojciechem Dąbrowskim - poinformowała spółka w komunikacie. Rada delegowała do zarządu Eryka Kosińskiego i powierzyła mu obowiązki prezesa zarządu.

Tusk i Hołownia ws. NBP. "Wspólnie podejmiemy decyzję"

Nie zrobimy niczego ws. Narodowego Banku Polskiego, co by naruszyło reputację Polski za granicą - powiedział przewodniczący KO Donald Tusk, odnosząc się do ewentualnego postawienia prezesa NBP przed Trybunałem Stanu.

Bank centralny Chin tnie stopy procentowe

Bank centralny Chin obniżył stopy procentowe - podał Ludowy Bank Chin (PBOC) w komunikacie.

BGK udzielił setek milionów euro finansowania spółce Michała Sołowowa

MS Galleon GmbH, spółka należąca do Michała Sołowowa, otrzyma łącznie 500 mln euro finansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

FAO: ceny żywności na świecie znów rosną

Indeks cen żywności na świecie w kwietniu wzrósł do 127,2 pkt. ze 126,5 pkt. w marcu - wynika z danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Jest to pierwszy wzrost indeksu, po dwunastu z rzędu spadkach.

Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe

Rada Prezesów EBC podniosła stopę podstawowych operacji refinansujących, kredytu i depozytu o 25 pb. do odpowiednio: 3,75 proc., 4,00 proc. i 3,25 proc. - podano w komunikacie po posiedzeniu. EBC podał, że jego podejście do polityki monetarnej będzie zależne od napływających danych.

Nowe prognozy MFW na 2023 rok: Inflacja w Polsce dwucyfrowa, świat zwolni

Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że w 2023 r. polska gospodarka urośnie o 0,3 proc. - wynika z najnowszej wersji cyklicznego raportu World Economic Outlook. Według MFW, średnioroczna inflacja CPI w Polsce w 2023 r. wyniesie 11,9 proc.

Szef KNF: Kredyty frankowe mogą zainfekować także kredyty złotówkowe

Konieczne jest wypracowanie rozwiązań systemowych i zrównoważonego rozwiązania sprawy kredytów frankowych – także dlatego, że w przeciwnym razie wzrośnie ryzyko zainfekowania ryzykiem prawnym również kredytów złotowych – powiedział w rozmowie z PAP Biznes przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski.