PAP

Noakowskiego 16 – sąd uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji

Warszawski Wojewódzki Sąd Administracyjny podważył decyzję komisji weryfikacyjnej z 2017 r. unieważniającą reprywatyzację nieruchomości w centrum Warszawy.

Zmiany zasad handlu uprawnieniami do emisji CO2 kosztowne dla polskiej energetyki

Zmiany zasad handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych, jakie proponuje UE, mogą kosztować polską energetykę nawet 90 mld zł – informuje Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE).

Giesche: niska kara za próbę wyłudzenia 350 mln zł

Reaktywacja przedwojennej spółki Giesche i próba wyłudzenia prawie 350 mln zł to przestępstwo, ale kary były zbyt surowe.

Port Gdańsk ogłosił przetarg na studium modernizacji dróg wodnych

Port Gdańsk ogłosił przetarg na wykonanie studium wykonalności dla zagospodarowania Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy oraz dróg wodnych od Warszawy do granicy z Białorusią i na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego. Studium ma powstać do końca 2019 roku.

Trzęsienie ziemi w regionie Aten

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,6-4,9 odnotowano rano w regionie Attyka w okolicy Aten. Na razie nie ma informacji o zniszczeniach ani ofiarach

Trzęsienie ziemi w regionie Aten

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,6-4,9 odnotowano rano w regionie Attyka w okolicy Aten. Na razie nie ma informacji o zniszczeniach ani ofiarach

Sieć stacji paliw Grupy Lotos powiększyła się do 490 obiektów

Sieć stacji paliwowych Grupy Lotos powiększyła się w ostatnich dniach grudnia tego roku o pięć nowych obiektów i liczy obecnie 490 stacji – poinformowała gdańska spółka.

Sieć stacji paliw Grupy Lotos powiększyła się do 490 obiektów

Sieć stacji paliwowych Grupy Lotos powiększyła się w ostatnich dniach grudnia tego roku o pięć nowych obiektów i liczy obecnie 490 stacji - poinformowała gdańska spółka.

Przetarg na pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście

Urząd Morski w Szczecinie ogłosił przetarg na wyczekiwaną modernizację toru wodnego Świnoujście-Szczecin. Dzięki niej tor zostanie pogłębiony do 12,5 metra, co poprawi możliwości przeładunkowe szczecińskiego portu.

Bułgaria wraca do budowy drugiej siłowni atomowej

Po ponad 5 latach Bułgaria wraca do budowy drugiej elektrowni atomowej. Na początku grudnia siłownię uznano za obiekt o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa narodowego. Zapisano to w zaktualizowanym wariancie rządowej strategii bezpieczeństwa narodowego.