fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Radcowie

Sekrety klientów kancelarii zagrożone

123RF
W reakcji na zmiany planowane w przepisach radcy prawni chcą rozmawiać o zagrożeniach dla tajemnicy zawodowej.

„Tajemnica zawodowa radców prawnych, adwokatów i dziennikarzy. Dlaczego jest potrzebna?" – debata pod takim tytułem odbędzie się w środę w murach Krajowej Izby Radców Prawnych. To reakcja na informacje o planowanych przez resort sprawiedliwości zmianach w kodeksie postępowania karnego. Według nich prokurator samodzielnie, bez konieczności zwrócenia się o zgodę sądu, będzie mógł decydować o uchyleniu tajemnicy zawodowej w trakcie postępowania przygotowawczego.

„Już sam fakt istnienia ryzyka, że na mocy decyzji prokuratora pełnomocnik zostanie zwolniony z zachowania tajemnicy i zmuszony będzie ujawnić wszelkie okoliczności, o których dowiedział się o sprawie od swojego klienta, może pozbawić profesjonalnych pełnomocników zaufania niezbędnego do wykonywania ich pracy" – wskazało prezydium KRRP w niedawno wydanym stanowisku. Apelowano w nim o zaprzestanie prac.

W dyskusji wezmą udział Maciej Bobrowicz, prezes radców prawnych, Jacek Trela, szef adwokatury, Andrzej Marczak, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych, oraz Marcin Lewicki, prezes Press Club Polska. Transmisja od godz. 14 TUTAJ

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA