fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Zawiadomienie ws. wyroku TK złożone

Roman Giertych
Fotorzepa, Robert Gardziński
Fundacja Obrony Demokracji złożyła do prokuratury zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Beatę Szydło, Jolantę Rusiniak, Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro. Sprawa dotyczy nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca.

Mecenas Roman Giertych, założyciel Fundacji Obrony Demokracji zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w czwartkowym programie "Kropka nad i" w TVN24.

Giertych wyjaśniał, że władza sądownicza powinna ocenić działania premier Beaty Szydło, urzędników KPRM, a także "podżegaczy, którzy nawoływali szefową rządu do niepublikowania wyroku TK".

- Jarosław Kaczyński czy Zbigniew Ziobro to są osoby, które publicznie nawoływały, podżegały do niepublikowania wyroku Trybunału - podkreślił mecenas.

Zawiadomienie wobec Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i innych osób dotyczy podejrzenia popełnienia przez nich przestępstwa "polegającego na tym, że w okresie od dnia 9 marca 2016 r., czynem ciągłym, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, chcąc aby Prezes Rady Ministrów pani Beata Szydło, Prezes Rządowego Centrum Legislacji pani Jolanta Rusiniak i inni nieustaleni pracownicy RCL nie dopełnili swoich obowiązków z art.2 ust.1, art.3, art.9 ust. 1 pkt 6 i art. 21 ust. 1 ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych z naruszeniem art. 190 ust. 1 i 2 Konstytucji RP" - napisano w zawiadomieniu, które przytacza TVN24.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA