Michalina Mikulska

Redaktor online

Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim

Michał Kuź: Rybak ze starego dowcipu

Brzmi to dziś fantastycznie, ale chłodna kalkulacja podpowiada, że opozycja i rząd powinny zawrzeć rozejm w kwestii artykułu 7 oraz unijnej oceny naszej praworządności. Brak porozumienia jest szkodliwy dla obu stron.

Para, o której mówiła cała Warszawa

Krzysztof Baranowski, najsłynniejszy polski żeglarz w wywiadzie-rzece opowiedział Beacie Biały o żeglarskiej pasji, morskich wyprawach, pracy dziennikarza, rodzinie, a także o miłości swojego życia – prezenterce telewizyjnej Bogumile Wander.

Kto idąc na film kieruje się tym, czy został on nagrodzony Oscarem

Dla trzech czwartych ankietowanych nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej nie ma znaczenia przy wyborze filmu, na który pójdą do kina - wynika z sondażu agencji badawczej SW Research dla rp.pl.

Futsal nie ściga się z piłką nożną

Polacy po fazie grupowej pożegnali się z finałami mistrzostw Europy w futsalu. Już sam udział w turnieju w Lublanie i remis w meczu z Rosją to wielki sukces u progu zmian, jakie czekają halową odmianę piłki nożnej.

Ricardinho: Piłka nożna to biznes, futsal to emocje

Od jednego z trenerów usłyszał, że jest za niski, by grać w piłkę nożną. Ricardinho, dziś najlepszy futsalista świata, mówi „Rzeczpospolitej” o szansach piłki halowej w starciu z jej "tradycyjną" wersją.

Futsal: "Trema była, ale nie obawialiśmy się Rosjan"

Michał Kałuża przyznał, że choć jego drużynie towarzyszył lekki stres przed występem na mistrzostwach Europy w futsalu, Polacy nie obawiali się Rosjan. - Przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu do tego meczu - powiedział.

Mroczne tajemnice Śląska

Wojciech Chmielarz od zawsze chciał napisać kryminał, którego akcja rozgrywa się w Gliwicach.

Mroczne tajemnice Śląska

Wojciech Chmielarz od zawsze chciał napisać kryminał, którego akcja rozgrywa się w Gliwicach.

"Od sprzeciwu do wolności". KOR

42 lata temu, 23 września 1976 – powstał Komitet Obrony Robotników (KOR). Przypominamy tekst z września 2016 roku.

Malkovich i afgańska dziewczyna

Leica 6x7 Gallery Warszawa, która na co dzień prezentuje zdjęcia polskich twórców, w wakacje zaprasza prezentacje światowej fotografii.