fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ryszard Kalisz: Polska staje się państwem autorytarnym

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Jeden człowiek w warunkach partii dyktatorskiej rządzi całym krajem. Wszystkie swoje emocje, żale, pretensje i różnego rodzaju stany przenosi na Polskę, a nie zna życia - mówił o Jarosławie Kaczyńskim były poseł SLD Ryszard Kalisz w rozmowie z Polsat News.

Kalisz ocenił, że Polska przestaje być obecnie demokratycznym państwem prawnym, a zamiast tego staje się państwem autorytarnym, gdzie rządzi jeden człowiek - Jarosław Kaczyński.

Kalisz podkreślił, że - wbrew temu co mówią politycy PiS - opozycja nie odmawia zwycięskiej w wyborach partii prawa do rządzenia. Zaznaczył jednak, że rządzić należy w ramach prawa, tymczasem PiS - jego zdaniem - stara się udowodnić iż "struktury państwa ograniczają mu rządzenie".

Kalisz określił PiS mianem "partii antysystemowej i antykonstytucyjnej". Zarzucił też temu ugrupowaniu, że "jak mówi, iż coś jest białe, to na pewno jest czarne, bo zaczynają zmieniać znaczenie słów". - Jak oni mówią, że trwa dialog, to znaczy, że upierają się przy swoim stanowisku i nie chcą od niego odstąpić, mimo, że wcześniej obiecywali, że je zmienią - tłumaczył.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA