El. Euro 2020: Ronaldo rozstrzelał Litwę

Portugalia pokonała Litwę 5:1 w wyjazdowym meczu eliminacji Euro 2020. Cztery gole dla mistrzów Europy zdobył Cristiano Ronaldo - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 11.09.2019 06:01 Publikacja: 11.09.2019 05:50

Pierwszego gola Ronaldo zdobył już w siódmej minucie, wykorzystując rzut karny - podaje Onet.

W 28 minucie Litwini doprowadzili do remisu - po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Vytautas Andriuskevicius i głową skierował piłkę do siatki.

Druga połowa to już popis Ronaldo. Napastnik Juventusu Turyn w 62. minucie mógł cieszyć się z drugiego gola, po tym jak Ernestas Setkus przy interwencji po jego strzale odbił piłkę tak, że ta odbiła się od jego pleców i wpadła do bramki.

W 65 minucie Ronaldo miał już na koncie hattricka wykańczając podanie Bernardo Silvy. Czwartego gola Ronaldo zdobył w 76 minucie po kolejnym dobrym podaniu Silvy.

Wynik meczu ustalił w końcówce spotkania William Carvalho.

W innym meczu tej grupy Serbia pokonała Luksemburg 3:1.

W grupie B prowadzi Ukraina z 13 punktami na koncie. Portugalia, która zdobyła osiem "oczek", jest druga.