Higuain nie zaliczy meczu ze swoją byłą drużyną do udanych - napastnik z Argentyny nie tylko nie wykorzystał rzutu karnego, ale również w 84. minucie został usunięty z boiska. Higuain zobaczył czerwoną kartkę za to, że zbyt intensywnie dyskutował z sędzią na temat otrzymanej chwilę wcześniej żółtej kartki.

Juventus prowadził 1:0 od 8 minuty, kiedy to Mario Mandżukić skoczył w polu karnym wyżej niż Ricardo Rodriguez i wykorzystał dośrodkowanie Alexa Sandro celnie uderzając głową.

Pod koniec pierwszej połowy - po wideoweryfikacji - sędzia podyktował rzut karny dla Milanu za zagranie ręką Medhiego Benatii w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Higuain, ale Wojciech Szczęsny dobrze wyczuł uderzenie i obronił uderzenie Argentyńczyka.

W drugiej połowie wynik meczu ustalił Cristiano Ronaldo dobijając piłke do bramki Gianluigiego Donnarummy.

Zwycięstwo Juventusu oznacza, że klub z Turynu zanotował najlepszy start w historii Serie A - jeszcze nigdy żadna drużyna ligi włoskiej w pierwszych 12 meczach sezonu nie zdobyła 34 punktów.