fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

CNN: Polski ksiądz sugeruje, że papież powinien umrzeć

AFP
Katolicki ksiądz z Polski nazwał papieża "ciałem obcym" w Kościele i zasugerował, że papież powinien umrzeć, jeżeli jego poglądy na temat uchodźców i osób wyznania innego niż chrześcijańskie się nie zmienią - pisze w swoim serwisie internetowym CNN.

Ksiądz prof. Staniek mówił w czasie homilii m.in. że "modli się o mądrość dla papieża i o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego". - A jeśli tego nie uczyni – modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca - dodawał. Mówił też, że "może modlić się o szczęśliwą śmierć dla papieża, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska".

CNN odnotowuje, że ksiądz prof. Staniek - określony jako "wpływowy ksiądz i teolog" (to wieloletni rektor seminarium duchownego w Krakowie, były członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk) - mówił również o liberalnym podejściu papieża do imigracji, rozwodów i islamu.

"Mówiąc o muzułmanach (ksiądz) Staniek powiedział, że 'nie ma możliwości dialogu z nimi'" - czytamy w CNN. CNN cytuje też dalsze słowa duchownego, który przekonywał, że islam jest religią wrogą wobec "Ewangelii i Kościoła". "Wymordowali miliony w czasie wojen religijnych" - cytuje duchownego CNN przytaczając następnie słowa księdza, że "drzwi do diecezji i parafii mogą być otwarte tylko dla wierzących w Jezusa".

CNN odnotowuje, że wypowiedź księdza prof. Stańka skrytykował metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

 

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA