fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Premier Irlandii: Powiem papieżowi, że małżeństwa homoseksualne są normalną rodziną

AFP
Irlandzcy ministrowie krytykują nauczanie Kościoła katolickiego przed Światowym Spotkaniem Rodzin w Dublinie, które odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia. Premier Leo Varadkar zapowiedział, że powie papieżowi Franciszkowi, iż małżeństwa osób tej samej płci są równe tradycyjnym rodzinom.

Premier Leo Varadkar ma się spotkać z papieżem Franciszkiem na Zamku Dublińskim w czasie wizyty głowy Kościoła w Irlandii, związanej z zaplanowanym w tym państwie Światowym Spotkaniem Rodzin.

Varadkar, zapytany, o czym będzie rozmawiać z papieżem, powiedział dziennikarzom, że "wyrazi nasz - jako społeczeństwo i jako rząd - pogląd, że rodziny mają różne formy i obejmują też rodziny w których rodzice są tej samej płci". Dodał, że jest zadowolony z faktu wizyty Franciszka w Irlandii, ale "nie jest dokładnie pewien, jakie będą szczegóły ich interakcji". 

- Spotkanie w zamku w Dublinie może być bardzo krótkie, ale przede wszystkim będę chciał go powitać w Irlandii, a jeśli nadarzy się okazja, z pewnością będę chciał wyrazić nasze obawy, jakie Irlandczycy mają w związku ze spuścizną przeszłości, w związku z takimi kwestiami, jak zaangażowanie Kościoła w azyle sióstr magdalenek, domy matki i dziecka oraz seksualne i fizyczne znęcanie się - mówił Varadkar, cytowany przez "Catholic Herald".

Katherine Zappone, minister ds. dzieci i młodzieży, już wcześniej zapowiadała, że powie papieżowi, iż ten nie ma racji, mówiąc, że tylko pary heteroseksualne mogą tworzyć prawdziwe rodziny. Z kolei Josepha Madigan, minister kultury, chce wezwać Franciszka do zniesienia celibatu.

W niedzielę także minister zdrowia Simon Harris skrytykował stanowisko Kościoła, poruszając kwestię antykoncepcji. Zapowiedział, że religia "nie będzie już decydować o polityce zdrowotnej i społecznej" w Irlandii.

Źródło: rp.pl/ Catholic Herald
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA