fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Inne sporty

Szachy: Arcymistrz przyłapany na technologicznym dopingu w toalecie

adobestock
58-letni Igor Rausis wzbudził podejrzenia, gdy zanotował nieprawdopodobny wzrost w rankingach, choć wcześniej przez lata niczym specjalnym się nie wyróżniał - pisze Onet.

Międzynarodowa Federacja Szachowa poinformowała w piątek, że zawiesiła zawodnika na turnieju we Francji po tym, jak mężczyzna został „złapany na gorącym uczynku gdy korzystał z telefonu podczas gry”.

Organizacja poinformowała na Twitterze, że wszystkie dowody w sprawie Igorsa Rausisa zostały przesłane do komisji etycznej. Zapowiedziała przy tym „zdecydowaną walkę z oszustwami w szachach”.

Rausis to 58-letni tytuł arcymistrza zdobył w 1992 roku. Przez lata reprezentował Łotwę, Bangladesz i Czechy. Ale w ciągu ostatnich kilku lat zanotował nieprawdopodobny skok w rankingach w wieku, w którym większość graczy raczej w rankingach spada. Jego ranking szachowy wzrósł niemal do 2700 i był notowany nawet jako 40. zawodnik na świecie.

Dyrektor generalny federacji Emil Sutovsky z Izraela napisał na Facebooku, że Rausis od dawna był podejrzewany o oszukiwanie. Dodał, że zdarzenie zostało zgłoszone także francuskiej policji - informuje Onet.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA