fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

#RZECZoBIZNESIE: Marcin Chludziński: Mamy kapitał do pobudzenia inwestycji

tv.rp.pl
Pieniądze są, mam nadzieję, że polscy przedsiębiorcy będą z nich korzystać – mówi Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

- To był dobry rok dla polskiego przemysłu – ocenił gość programu. - Nie był na pewno gorszy niż poprzednio, a nawet w niektórych wątkach lepszy – dodał.

Chludziński wyjaśnił, że Agencja Rozwoju Przemysłu staje się częścią Polskiego Funduszu Rozwoju. - PFR to rodzaj narzędzia koordynującego poszczególne instytucje. Te instytucje powinny działać wspólnie w jednym kierunku. Wtedy są w stanie osiągać więcej – mówił.

Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu odniósł się do wyników pracy agencji w specjalnych strefach ekonomicznych. - Zarządzamy dwoma strefami w Tarnobrzegu i Mielcu. To był dla nas bardzo dobry rok jeżeli chodzi o inwestycje. Widzimy dużą dynamikę polskiego kapitału, który przychodzi do stref, jest w tych strefach, zostawia swoje pieniądze – ocenił Chludziński.

Remedium na pobudzenie inwestycji prezes widzi w kapitale. - W grupie PFR i poszczególnych instytucjach jest dostępny kapitał. Te pieniądze są, mam nadzieję, że polscy przedsiębiorcy będą z nich korzystać. Dostępność kapitału to jeden z czynników, który wpływa na skalę inwestycji i PFR oraz jego instytucje idą w tę stronę – mówił Chludziński.

Gość nawiązał również do nowej perspektywy unijnej, tłumacząc, że ARP jest elementem w dystrybucji środków finansowych. - Będziemy realizować projekt transferu technologii. Jeden z obszarów działania ARP to jest rozwój innowacji – mówił. - Również realizujemy projekt unijny, dość duży, który będzie koncentrował się na transferze technologii, praw intelektualnych, patentów od tych podmiotów, które je posiadają, do tych, które chcą ich użyć w realnym przemyśle, realnej produkcji i wytwarzaniu. Będzie można uzyskać sfinansowanie takiego transferu po to, żeby wdrażać w swoich firmach patenty, które mają podnieść innowacyjność firmy – dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA