fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Japońska giełda kryptowalut padła ofiarą ataku. Zniknęło 32 mln dol.

123RF
Hakerzy zaatakowali japońską giełdę kryptowalut. Skutecznie wyczyścili konta klientów i giełdy.

Giełda wymiany kryptowalut Bitpoint zawiesiła na jakiś czas operacje z powodu ataku hakerów. Przestępcy skutecznie zaatakowali Bitpoint i portfele bitcoinów i ripple. W efekcie klienci giełdy kryptowalut stracili 23 mln dolarów. Poszkodowany został również Bitpoint, który stracił 9,2 mln dolarów zarządzanych przez siebie.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Bitpoint był jedną z wielu japońskich kryptogiełd, które otrzymały od japońskiego organu nadzoru finansowego zalecenie poprawy bezpieczeństwa biznesu. Japoński nadzór przeprowadził niedawno największe giełdy kryptowalut w Japonii właśnie pod kątem bezpieczeństwa.

Notowania właściciela Bitpoint, spółki Remixpoint zaliczyły natychmiastowy spadek na giełdzie w Tokio. Kurs akcji spadł aż o 19 procent, dochodząc do maksymalnego możliwego dziennego spadku kursu na giełdzie. 

Kłopoty giełd kryptowalut zdarzają się regularnie. Niektóre padają ofiarami ataków a inne, jak polska giełda Bitmarket.pl upadają z powodu braku możliwości regulowania zobowiązań. W większości przypadków najbardziej poszkodowani są klienci giełd, którzy tracą zainwestowane pieniądze.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA