Andrzej Mandel

Andrzej Mandel

Dziennikarz zajmujący się ekonomicznymi i konsumenckimi ciekawostkami ze świata i Polski. Fan transportu publicznego i polskich dyskontów

Disney może odetchnąć. Udany debiut „Małej syrenki” mimo kontrowersji

Weekend otwarcia przyniósł produkcji 117 mln dolarów wpływów. Biorąc pod uwagę skalę „bombardowania” negatywnymi recenzjami i rasistowskie ataki na film, można to uznać za dobry wynik.

Dobrowolne limity cenowe na żywność? Londyn rozważa taka możliwość

Rosnące koszty utrzymania Brytyjczyków sprawiają, że rząd Zjednoczonego Królestwa rozważa przekonanie sieci handlowych do wprowadzenia dobrowolnych limitów na podstawowe artykuły spożywcze.

Pierwszy kraj zakazał lotów na krótkich dystansach

Od 23 maja we Francji obowiązuje zakaz lotów na dystanse, które można pokonać pociągiem w czasie krótszym niż dwie i pół godziny.

Johnson&Johnson wstrzyma dostawy soczewek kontaktowych do Rosji

Koncern Johnson&Johnson poinformował swoich kontrahentów, że przestaje wysyłać do Rosji soczewki kontaktowe.

Bill Gates wierzy w sztuczną inteligencję. "AI zastąpi wyszukiwarki i Amazona"

Miliarder i wieloletni szef Microsoftu jest pewien, że cyfrowi asystenci AI zastąpią wyszukiwarki i sprawią, że nie będziemy zaglądać do serwisów takich jak Amazon.

Rzeź wegańskich produktów. Producenci wycofują je z półek

W Wielkiej Brytanii rynek wegańskich alternatyw zachowuje się, jak przekłuta bańka. Znane marki wycofują nieopłacalne produkty z półek.

Szef Ryanaira: „Wytrzemy podłogę innymi liniami lotniczymi”

Michael O’Leary obiecuje, że Ryanair będzie nadal dążyć do powiększania swojego udziału w rynku. I deklaruje, że „wytrze podłogę każdymi innymi liniami lotniczymi w Europie”.

Rekordowa grzywna dla właściciela Facebooka. Unia nie toleruje naruszeń prywatności

Koncern Meta Platforms Inc. został ukarany rekordową grzywną w wysokości 1,2 mld euro za naruszenie zasad RODO i prywatności użytkowników Facebooka. Firma otrzymała nakaz „zawieszenia wszelkich przyszłych transferów danych [z UE - red.] do USA”.

Disney zamyka hotel w stylistyce Gwiezdnych Wojen. Moc nie była silna

Walt Disney Co zamknie swój hotel w stylistyce Gwiezdnych Wojen w Orlando na Florydzie. Obiekt był dostępny dla gości zaledwie nieco ponad rok.

Wojna Disneya z gubernatorem Florydy. Koncern składa wniosek o oddalenie pozwu

Walka między Walt Disney Co a Ronem DeSantisem, republikańskim gubernatorem Florydy, zaostrza się. Waży się status specjalnej strefy, którą Disney cieszy się od dekad.