fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Województwo lubuskie: pieniądze na poprawę środowiska w lokalnej przestrzeni

Adobe Stock
Kapitał przyrodniczy regionu to nazwa działania, które pozwala zdobyć dotacje na zielone inwestycje, zwiększające atrakcyjność turystyczną regionu i poprawiające warunki życia mieszkańców, województwa lubuskiego.

Zarząd województwa lubuskiego przyjmuje propozycje inwestycji i innych projektów, które wpisują się w cele działania 4.5.2 „Kapitał przyrodniczy regionu". Proponowane działania muszą być zlokalizowane na obszarze Zielonej Góry i jej okolic w ramach tzw. zintegrowanych inwestycji terytorialnych. Na dofinansowanie zgłoszonych projektów, które przejdą etapy oceny i zostaną zakwalifikowane, władze regionu zarezerwowały blisko 5 mln zł.

Czytaj także:

Lubuskie: dotacje na projekty z zakresu promocji gospodarczej regionu

Cel działania

Jaki powinien być cel tych przedsięwzięć i dlaczego mogą one liczyć na unijne dofinansowanie? Odpowiedzi zawarte są w opisie działania 4.5 programu regionalnego. Założenia są takie, że przyczynią się one do powstrzymania procesu utraty różnorodności biologicznej, pozwolą na zachowanie siedlisk i gatunków, a nawet odtworzenie ich tam, gdzie zostały zdegradowane. Wykorzystanie walorów przyrodniczych na poziomie lokalnym i regionalnym będz...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA