fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Andrzej Duda do nauczycieli: Nie będę mógł wspierać, jeśli uczniowie nie będą mogli zdać matury

Andrzej Duda
Jakub Szymczuk/KPRP
W ramach wizyty w województwie zachodniopomorskim prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Białogardu. W swoim wystąpieniu zwrócił się do protestujących nauczycieli.

- Jeżeli będzie wola, żeby obrady okrągłego stołu odbywały się w formule rozszerzonej Rady Dialogu Społecznego, jestem gotów udostępnić obiekty prezydenckie, żeby mogły się one tam toczyć - powiedział Andrzej Duda.

Prezydent zadeklarował, że jeśli będzie taka potrzeba, to sam weźmie udział w obradach.  - Rozmawiajmy, proszę o negocjacje. Nie będę mógł Państwa wspierać, jeśli uczniowie nie będą mogli zdać matury - zwrócił się do protestujących nauczycieli.

Czytaj także: Rząd chce uratować matury. Nowelizacja prawa oświatowego

- Chciałbym, aby był to okrągły stół, który będzie prowadzony rozsądnie, czyli w takich grupach, w których będzie można rozmawiać, bo w gronie setek osób nie da się nic wynegocjować. Dlatego, jeżeli będzie wola, aby odbywało się to w rozszerzonej formule Rady Dialogu Społecznego, nad którą sprawuję honorowy patronat, jestem gotów udostępnić obiekty prezydenckie, żeby takie obrady i dyskusje mogły się toczyć - powiedział prezydent.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA