fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo

Za udział w protestach grozi wyrzucenie ze szkoły

Protest kobiet
Protest kobiet
AFP
Dyrektor katolickiej szkoły publicznej, XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Kostki w Lublinie, ks. Grzegorz Strug wystosował list do rodziców uczniów swojej szkoły - informuje Onet.

Onet przypomniał, że Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie zakazu aborcji. Uznał, że przerwanie ciąży, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodne z konstytucją.

Decyzja sędziów oburzyła część społeczeństwa. Od paru dni na ulicach polskich miast trwają protesty i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie zostały przerwane. Wśród demonstrantów są różne grupy wiekowe.

Na stronie internetowej spottedlublin.pl opublikowano list skierowany do rodziców uczniów XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Lublinie - publicznej szkoły katolickiej prowadzonej przez Archidiecezję Lubelską.

W liście można przeczytać: Niestety, docierają do mnie sygnały, że także niektórzy uczniowie Biskupiaka włączają się w te akty nienawiści, a nawet aktywnie uczestniczą w demonstracjach. Są też oczywiście uczniowie, którzy odważenie przeciwstawiają się takim atakom, jednak skala problemu i proporcje, w jakich ujawniają się odmienne postawy budzą najwyższy niepokój. Pojawić się może retoryczne pytanie: gdzie są rodzice tych nastolatków, którzy angażują się w podsycanie konfliktu i dopuszczają się bluźnierczych i wulgarnych demonstracji? Proszę przyjąć to przypomnienie jako wraz najwyżej troski o dobro Państwa dzieci i naszych uczniów. Zastrzegam, że w sytuacji powiadomienia szkoły o niegodnych zachowaniach naszych uczniów będę zmuszony do zastosowania konsekwencji wynikających ze Statutu szkoły.

Według regulaminu szkoły, konsekwencjami w takiej sytuacji mogą być: obniżenie oceny z zachowania, nagana lub nawet skreślenie z listy uczniów.

Czytaj więcej na onet.pl

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA