Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 18.09.2025 19:34 Publikacja: 05.05.2025 08:10
Wyraźny sprzeciw wobec zakazu aborcji w przypadku gwałtu widoczny jest w elektoratach Sławomira Mentzena i Rafała Trzaskowskiego. Wśród zwolenników Karola Nawrockiego opinie są mocno podzielone
Foto: PAP/Andrzej Jackowski, REUTERS/Kacper Pempel, PAP/Adam Warżawa
Badanie wykazało, że zdecydowana większość respondentów sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu – 65 proc. odpowiedziało „nie”, 24 proc. było „za”, a 10 proc. nie miało zdania.
Analiza wyników sondażu ujawnia istotne różnice w opiniach pomiędzy grupami o odmiennych sympatiach politycznych. Wyraźny sprzeciw wobec zakazu aborcji w przypadku gwałtu widoczny jest w elektoracie Rafała Trzaskowskiego, gdzie 80 proc. respondentów opowiada się przeciwko podpisaniu takiej ustawy. Tylko 16 proc. jego potencjalnych wyborców uznało, że prezydent powinien ją podpisać.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
- Putin naprawdę mnie zawiódł - mówił prezydent USA Donald Trump podczas wspólnej konferencji prasowej z premier...
Wyczerpujący się model rozwoju oparty na taniej pracy, pułapka średniego dochodu i poważny problem z innowacjami...
Ministrowie obrony Polski i Ukrainy podpisali w Kijowie porozumienia dotyczące m.in. dwustronnej współpracy wojs...
Nowy dyrektor Instytutu Pileckiego Karol Madaj cofnął zwolnienia dyscyplinarne i przywrócił do pracy Hannę Radzi...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas