fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo

Każdy może mieć lepszy internet

www.sxc.hu
Przygotowana na ten rok kampania „Lepszy Internet zależy od Ciebie" ma zwrócić uwagę na fakt, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Organizatorzy krajowych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zwracają również uwagę na ogromny potencjał Internetu, który może i powinien zostać wykorzystany do edukacji dzieci, twórczej rozrywki bądź pozyskiwania i utrzymywania kontaktów.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej od lat wspiera liczne inicjatywy w zakresie bezpieczeństwa w Internecie. Ważną inicjatywą w tym zakresie jest program Certyfikat Prezesa UKE w kategorii Bezpieczny Internet. Certyfikowanie usług telekomunikacyjnych w kategorii Bezpieczny Internet ma za zadanie wsparcie działań przedsiębiorców telekomunikacyjnych na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników w sieci, w tym przede wszystkim dzieci i młodzieży oraz podnoszenia jakości świadczonych usług. W ten sposób Prezes UKE chce zwrócić uwagę wszystkich użytkowników na problem związany z ich bezpieczeństwem w sieci oraz kreować potrzebę wykorzystywania dostępnych na rynku narzędzi mogących zapewnić możliwie najwyższy poziom zabezpieczenia przed przestępczością w sieci.

Na stronie internetowej urzędu można znaleźć także liczne poradniki, skierowane do użytkowników Internetu oraz urządzeń mobilnych połączonych z siecią, zawierające praktyczne wskazówki, których stosowanie może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas korzystania z publicznie dostępnych sieci, pomoże zachować prywatność i ochronić przed nieuprawnionym dostępem do danych osobowych.

UKE zaprasza do zapoznania się z przygotowanymi poradnikami:

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu jest organizowany przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową  – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

Więcej informacji na temat inicjatywy Bezpiecznego Internetu można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

Źródło: UKE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA