fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

Nabór na aplikacje sędziowską i prokuratorską 2017 - wyniki testu

Fotorzepa, Piotr Guział
589 osób przeszło do drugiego etapu konkursu na aplikacje sędziowską i prokuratorską – poinformowała Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury.

Od tego roku zmienił się model szkolenia wstępnego w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Likwidacji uległa aplikacja ogólna, a aplikanci rozpoczną szkolenie wstępne bezpośrednio na aplikacji sędziowskiej lub prokuratorskiej.

Nabór na aplikacje sędziowską i prokuratorską odbywa się w drodze konkursu składającego się z dwóch etapów. Pierwszy z nich - sprawdzający wiedzę z poszczególnych dziedzin prawa - polegał na udzieleniu odpowiedzi na 150 pytań testowych.

Do testu konkursowego przystąpiło 2162 kandydatów, co stanowi rekord, który dotychczas wynosił 1836 kandydatów.

Do drugiego etapu, w którym kandydaci będą musieli rozwiązać trzy kazusy (z prawa: prywatnego, publicznego i karnego), przeszło 589 osób.

Drugi etap odbędzie się 8 grudnia w siedzibie "Targów w Krakowie".

W 2017 roku Minister Sprawiedliwości wyznaczył limit 140 miejsc na aplikację sędziowską, jak również limit 140 miejsc na aplikację prokuratorską.

Aplikanci rozpoczną szkolenie w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury 5 marca 2018 r. Obie aplikacje trwają 36 miesięcy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA