Płonie liceum w Grodzisku Mazowieckim. Kolejny pożar w ostatnich dniach (WIDEO)

Przed południem w liceum w Grodzisku Mazowieckim, podczas egzaminu maturalnego z języka angielskiego, doszło do pożaru.

Aktualizacja: 14.05.2024 14:34 Publikacja: 13.05.2024 13:27

W ostatnim czasie często pojawiają się informacje o pożarach - na zdjęciu strażacy uczestniczący w g

W ostatnim czasie często pojawiają się informacje o pożarach - na zdjęciu strażacy uczestniczący w gaszenium centrum handlowego Marywilska 44

Foto: PAP/Leszek Szymański

Z placówki ewakuowano ok. 60 osób — uczniów i nauczycieli. W momencie, gdy wybuchł pożar, egzamin maturalny trwał od ok. trzech godzin. Obecnie trwa akcja ratunkowa, z ogniem walczy 10 zastępów strażackich i ok. 50 strażaków. Przyczyna pożaru nie jest na razie znana.

rp.pl/Weronika Porębska

Pożar przerwał maturę w Grodzisku Mazowieckim

Jak informuje w rozmowie z TVN24 Krzysztof Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim zgłoszenie o pożarze pojawiło się ok. 12:06.

Czytaj więcej

Wielki pożar centrum handlowego w Warszawie. ZUS wydał specjalny komunikat

Liceum znajduje się w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, przy ulicy Żwirki i Wigury, w samym centrum Grodziska Mazowieckiego. Z ogniem walczą strażacy z Grodziska-Mazowieckiego ale też Ochotnicza Straż Pożarna z Milanówka. Nie jest jednak konieczna ewakuacja budynków sąsiadujących z płonącym liceum.

Pożar miał pojawić się na dachu lub poddaszu budynku. Na dachu budynku znajduje się instalacja fotowoltaiczna, ale nie ma ona związku z pojawieniem się ognia, wiadomo też, że została już odłączona od sieci. Pierwszą oznaką pojawienia się ognia w szkole było duże zadymienie budynku — wynika z relacji TVN24.

Pożar — jak informuje oficer prasowa Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. kpt. inż. Katarzyna Urbanowska - obejmuje ok. 20 m2.

W związku z pożarem egzamin maturalny w szkole został przerwany. Wszystkie osoby znajdujące się w szkole zostały ewakuowane z budynku nim pożar się rozwinął. Część maturzystów zdążyła już zdać egzamin, dla innych wyznaczony zostanie nowy termin egzaminu.

Pod wpływem wysokiej temperatury doszło do uszkodzenia konstrukcji dachu. TVN24 relacjonuje, że część dachu się zawaliła. Strażacy prowadzą akcję gaśniczą wewnątrz budynku, ale też od zewnątrz.

Gdzie jeszcze doszło w Polsce do pożarów w ostatnich dniach?

W ostatnich dniach w Polsce doszło do kilku pożarów — w piątek w płomieniach stanęło nielegalne składowisko odpadów w Siemianowicach Śląskich, w nocy z soboty na niedzielę doszło do pożaru centrum handlowego Marywilska 44 w Warszawie. W niedzielę zapaliło się składowisko odpadów na warszawskich Siekierkach, a w nocy z niedzieli na poniedziałek — zajezdnia autobusowa w Bytomie.

Z placówki ewakuowano ok. 60 osób — uczniów i nauczycieli. W momencie, gdy wybuchł pożar, egzamin maturalny trwał od ok. trzech godzin. Obecnie trwa akcja ratunkowa, z ogniem walczy 10 zastępów strażackich i ok. 50 strażaków. Przyczyna pożaru nie jest na razie znana.

Pożar przerwał maturę w Grodzisku Mazowieckim

Pozostało 88% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Wypadki
Konfiskata już nie szokuje. Ile samochodów zatrzymała policja nietrzeźwym kierowcom?
Wypadki
Pożar w szkole pod Warszawą. Zapalił się dach
Wypadki
Tragiczny wypadek na trasie S3 koło Szczecina. Nie żyje jedna osoba
Wypadki
Trzeci górnik nie żyje. Tragiczny bilans wstrząsu w kopalni Mysłowice-Wesoła
Materiał Promocyjny
Jakie są główne zalety systemów do zarządzania zasobami ludzkimi?
Wypadki
Wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Nie żyje dwóch górników
Wypadki
Czy za pożarami w Polsce mogą stać rosyjskie służby? Szef BBN: To musi budzić podejrzenia