Izabela Leszczyna Polityka

Do galerii handlowej tylko z paszportem covidowym. Posłanka PO: Poprzemy taką ustawę

Posłanka Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna zadeklarowała, że opozycja poprze ustawę, zgodnie z którą osoby bez tzw. paszportów covidowych nie byłyby wpuszczane do galerii handlowych, restauracji czy kin.

Społeczeństwo

Śmierć w trakcie zatrzymania. Tragedia w Skierniewicach

Donald Tusk po trzeciej dawce: Jeśli kochasz, to się szczep!

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przekazał, że zaszczepił się przeciwko Covid-19 trzecią, przypominającą dawką szczepionki. Zaapelował też do Polaków o szczepienie się.

Czechy: Polska zgodziła się przyjąć pomoc naszych żołnierzy

Ministerstwo Obrony Czech podało, że Polska zgodziła się przyjąć ofertę pomocy w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.

Wiceminister sprawiedliwości: UE pod niemiecką hegemonią. To realizacja IV Rzeszy

- Nie mamy już do czynienia z Europą ojczyzn - ocenił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Jego zdaniem celem niemieckich polityków jest „kontynent pod niemiecką hegemonią”. - To realizacja IV Rzeszy - stwierdził.

Poseł Lewicy: Media na granicy? Tylko za zgodą komendanta Straży Granicznej

Każdy dziennikarz będzie miał "opiekuna", co powoduje, że dziennikarz nie będzie miał wolnej ręki do transmisji i pokazywania rzeczywistości - mówił Paweł Krutul, poseł Nowej Lewicy, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską, komentując nowelizację ustawy o ochronie granicy.

PiS płaci coraz większą cenę za utrzymanie większości

Druga połowa tej kadencji jest zupełnie inna od wszystkich poprzednich. Większość jest, ale widać, że jej utrzymanie kosztuje coraz więcej prezesa Kaczyńskiego, nie tyle politycznie, ale i uwagi oraz czasu – ocenia Michał Kolanko w podsumowaniu wydarzeń tygodnia.

Rzecznik rządu pytany o "paszporty covidowe": Przedsiębiorcy mogą sprawdzać

- Na podstawie aktualnych przepisów przedsiębiorstwa mogą dokonać weryfikacji tego, czy klient jest zaszczepiony - mówił na konferencji prasowej rzecznik rządu, Piotr Müller.

Najwięcej zakażeń na Śląsku. Ponad trzy czwarte mln Polaków na kwarantannie

Spośród prawie 27 tys. zakażeń potwierdzonych ostatniej doby najwięcej wykryto w woj. śląskim i mazowieckim. Zmarło 470 osób, w tym 127 bez chorób współistniejących.

Girzyński: Sprawa Mejzy? Gra Kamińskiego i Ziobry na osłabienie premiera

Sprawa Łukasza Mejzy to gra służb, którymi w różnych obszarach kierują dwaj bardzo wpływowi politycy obozu Zjednoczonej Prawicy Mariusz Kamiński i Zbigniew Ziobro - uważa Zbigniew Girzyński, były poseł PiS.

Wiceminister edukacji: Zdecydowaliśmy z żoną, zaszczepimy dzieci na COVID

- Ok. 75 proc. szkół w Polsce nie jest objętych żadną formą obostrzeń - mówił w rozmowie z Radiem Plus wiceminister nauki i edukacji, Tomasz Rzymkowski.

Woś: Niemcy chcą UE jako państwa. Rosja też jest rzekomo federacją

- Po każdej informacji medialnej o kimkolwiek mamy kogoś dymisjonować? - pytał w rozmowie z Radiem Zet Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości, polityk Solidarnej Polski. Woś był pytany o to czy wiceminister sportu, Łukasz Mejza, nie powinien zostać odwołany z rządu w związku z doniesieniami medialnymi na jego temat.

Prawie 27 tys. zakażeń, dużo zgonów. Niedzielski: Jesteśmy u szczytu 4. fali

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że ostatniej doby potwierdzono 26 965 zakażeń koronawirusem. Zmarło 470 osób.

Prezydent wydał zgodę na pobyt w Polsce żołnierzy z Estonii i Wielkiej Brytanii

Prezydent Andrzej Duda wydał postanowienie o zgodzie na pobyt na terytorium RP żołnierzy Wielkiej Brytanii oraz Estonii, którzy mają wspierać działania Wojska Polskiego w kryzysie na wschodniej granicy UE i NATO - poinformował szef BBN Paweł Soloch.

Opozycja przegrała głosowanie jednym głosem. Zandberg: Posłowie to także ludzie

Falę komentarzy wywołało głosowanie w sprawie ustawy o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii, przegrane przez opozycję jednym głosem.

Władza ćwiczy spójność. Zjednoczona Prawica wciąż z większością w Sejmie

Mimo poważnych zawirowań i kryzysów sejmowa większość cały czas działa. Na horyzoncie jednak kolejne sprawdziany.

Ochrona dla ludzi i dzieł sztuki. W resorcie kultury będzie formacja Obrony Cywilnej

Ministerstwo Kultury tworzy formację Obrony Cywilnej. Podejmie ona działania w czasie wojny lub ataku terrorystycznego.

Polska nie dostała pieniędzy z Funduszu Odbudowy, zagrożone kolejne transfery

Po blokadzie środków na odbudowę zagrożone są pieniądze z europejskiego budżetu. Polska może zapłacić za upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości.

Prof. Grzeszczak: Unii nie opłaca się pogrążenie Polski

Procedury unijne są powolne, więc blokada środków to rzecz na kolejną kadencję – mówi prof. Robert Grzeszczak z UW i Komitetu Nauk Prawnych PAN.

Raport: Koronasceptycyzm i antysemityzm idą ze sobą w parze

Przeciwnicy szczepień w swoją retorykę wplątują niechęć wobec Żydów – wynika z raportu, który jako pierwsza opisuje „Rz".