19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 12.08.2015 13:03 Publikacja: 11.08.2015 21:00
Andrzej Duda
Foto: AFP
Jedną z cech nowego prezydenta, które zdecydowały o jego sukcesie wyborczym, jest to, że jest on postmodernistyczny w formie, a zarazem tradycjonalistyczny w treści.
Tę cechę starannie podtrzymują jego współpracownicy odpowiedzialni za wizerunek. Duda był pierwszym politykiem w Polsce, który wykorzystał na żywo transmisję wideo na Facebooku (za granicą robili to dotąd celebryci: sportowcy, aktorzy czy piosenkarze). Narzędzia tego używa podczas niemal każdego spotkania w trakcie podróży po Polsce. Nawet po zaprzysiężeniu Duda jest aktywny na Twitterze. Jego kampania wyborcza również – prócz działań w świecie rzeczywistym, spotkań, objazdów, rozmów – była w dużej części oparta na mobilizacji sympatyków posługujących się rozmaitymi nowoczesnymi technologiami.
Duda ma także inne atrybuty nowoczesnego polityka – nawet tak banalne, jak niezła sylwetka, dobrze skrojone koszule i garnitury. Wie, kiedy zdjąć krawat i zakasać rękawy. Ma również atrakcyjną żonę i córkę studentkę. Na wczasy nie jeździ na Suwalszczyznę, lecz do Toskanii. Niemal jak archetyp polskiej klasy średniej.
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funkcji, które wspierają rozwój kariery. Znajdziesz tu m.in. opinie o pracodawcach, porady dotyczące poszukiwania pracy oraz wiele innych interesujących narzędzi. Jeśl chcesz poznać wszystkie funkcje portalu GoWork, przeczytaj poniższy artykuł i już dziś skorzystaj z jego możliwości.
W sobotę 21 września w Warszawie odbył się 25. już Bieg po Nowe Życie, największe w Polsce wydarzenie promujące donację i transplantacje narządów.
Trener Franciszek Smuda o presji, możliwych zmianach i wierze w zwycięstwo nad Czechami
Lato jeszcze nie zagościło w pełni, a już organizatorzy prześcigają się w ogłaszaniu line-upów kolejnych wydarzeń. Które festiwale musisz wziąć pod uwagę, jeśli lubujesz się w elektronicznych setach? A jakie imprezy spodobają się tym wolącym pobujać się do rapowych bitów? Poniżej przybliżamy 4 wyjątkowe festiwale muzyczne!
Polska nie wyraziła zgody na przelot nad swym terytorium samolotu wiozącego do Moskwy delegację słowackiego parlamentu - wynika z informacji słowackich mediów. Inne stanowisko na temat sprawy przekazało polskie MSZ.
Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - edukacja zdrowotna nie będzie przedmiotem obowiązkowym.
Konsekwencje zostaną wyciągnięte - mówił minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz o czterech czynnych wojskowych, którzy w ubiegłym roku mieli doprowadzić do zaginięcia min przeciwczołgowych. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. To w związku z tą sprawą - jak wyjaśnił szef MON - odwołany został także szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen dyw. Artur Kępczyński.
Jak wynika z opublikowanego w niedzielę sondażu, poparcie dla prezydenta Francji Emmanuela Macrona spadło o dwa punkty procentowe w porównaniu z również niekorzystnym wynikiem z listopadowego sondażu. Tym razem deklarowane poparcie zbliżyło się do poziomu z 2018 roku, gdy krajem wstrząsały protesty "żółtych kamizelek".
W czasie prac prowadzonych w krużgankach opactwa Benedyktynów w Tyńcu koło Krakowa odnaleziono malowidła pochodzące z końca średniowiecza. W tym jedno wyjątkowe.
- Prezydent i premier bohatersko rozwiązali problem, który sami stworzyli. Premier Netanjahu nie miał zamiaru przyjeżdżać do Polski - mówiła w programie 7. Dzień Tygodnia europosłanka Konfederacji Anna Bryłka. Wiceszef MON Cezary Tomczyk tłumaczył, że uchwała rządu dotyczy tylko tego jednego dnia.
Realizacją nakazu wydanego przez MTK zajmuje się sąd, a nie prezydent lub rząd, których działania naruszają zaufanie obywateli - stwierdza Naczelna Rada Adwokacka w uchwale. Chodzi o zapowiedzi, odczytywane jako nadanie "immunitetu" Beniaminowi Netanjahu, gdyby przybył on do Polski.
Od wielu lat prezentuję stanowisko, że o ważności wyborów powinien orzekać Sąd Najwyższy w pełnym składzie - mówi sędzia Wiesław Kozielewicz, były przewodniczący PKW, prezes SN kierujący Izbą Odpowiedzialności Zawodowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas