Michał Szułdrzyński

Michał Szułdrzyński

Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarz, publicysta.

Sejmowa komisja śledcza ds. Pegasusa. „Parlamentarna próba sił”

Paweł Kukiz zgłosił wniosek o powołanie komisji śledczej ws. inwigilacji. Śledztwo miałoby objąć podsłuchy od 2005 roku, do czego namówić mieli polityka ludowcy. Za powołaniem komisji są też Konfederacja i Platforma Obywatelska. – To polityczny przełom, nawet jeśli ta komisja nie powstanie – oceniają Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński w podcaście „Polityczne Michałki”.

Michał Szułdrzyński: PiS w potrzasku

Komisja jest nie na rękę władzy, bo pewnie sama nie wierzy w zapewnienia ministra Mariusza Kamińskiego, że żadnej inwigilacji opozycji nie było. Ale jeśli schowa wniosek Kukiza do zamrażarki, ten może zerwać sojusz i na dobre przejść do opozycji.

Michał Szułdrzyński: Prawo i Sprawiedliwość jako fabryka nienawiści

Partia rządząca obficie czerpie z podręczników wojny informacyjnej KGB. Maile ze skrzynki Dworczyka wydają się być tego najlepszym przykładem.

Michał Szułdrzyński: Co chciały ukryć służby

Afera Pegasusa zaczyna coraz bardziej przypominać sagę o sycylijskiej mafii niż opowieść o uważanym do niedawna za wzór demokratycznej transformacji kraju w środku Europy.

Michał Szułdrzyński: Orzeł Biały wylądował

Polskie służby mogły mieć poczucie bezkarności, wierząc, że dostały do ręki cudowne narzędzie umożliwiające inwigilację dowolnej osoby, o której nigdy nikt się nie dowie. I pewnie dlatego rządzący tak długo zaprzeczali i kręcili w tej sprawie.

Michał Szułdrzyński: Do kurator Barbary Nowak

Kilka dni temu znalazłem w ogrodzie butelkę, a w niej rulon z listem. Z zaciekawieniem przeczytałem, szczególnie że adresatem jest małopolska kurator oświaty. Uważam, że to ujęcie problemu, jaki wiąże się z aktywnością Barbary Nowak, warto przedstawić czytelnikom:

Lex Czarnek. PiS znowu chce być jak walec

Ten temat niezwykle polaryzuje, bardzo mocno pracuje w bańkach, przede wszystkim antypisowskich. Partii rządzącej oczywiście pozwala budować pozycję tego, kto jest twardy i tworzy przyszłość edukacyjną, ale nikt nie ma wątpliwości, że w tej ustawie chodzi o co innego, o większą ideologiczną kontrolę nad edukacją, co wytykali jej nawet posłowie Konfederacji – komentuje Michał Szułdrzyński w podcaście „Polityczne Michałki”.

Michał Szułdrzyński: Od cudownego dziecka PiS do enfant terrible

To nie mnożące się kłopoty rządu, nawet nie falstart Polskiego Ładu, są największym zagrożeniem dla Mateusza Morawieckiego. Ono kryje się w głowie Jarosława Kaczyńskiego.

Michał Szułdrzyński: Pegasus uderzy w relacje z Brukselą

PiS nie zdaje sobie sprawy, że inwigilacją polityka opozycji i prokurator stawia się w jednym szeregu z takimi demokracjami, jak Kazachstan, Arabia Saudyjska czy ZEA.