Michał Szułdrzyński

Michał Szułdrzyński

Zastępca redaktora naczelnego

Ur. 1980 r. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarz, publicysta. Redaktor naczelny serwisu rp.pl, I zastępca redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”, szef weekendowego magazynu „Plus Minus”. W „Rzeczpospolitej” od 2008 roku, najpierw jako zastępca, a potem szef działu krajowego. Zdobywca nagrody Grand Press 2016 w kategorii publicystyka. W 2016 nominowany - wraz z Andrzejem Stankiewiczem - również do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, oraz do nagrody Kisiela. W 2019 nominowany do nagrody Dobry Dziennikarz. Autor książki „Prawica dla opornych” (Wydawnictwo RM, Warszawa 2023).

Michał Szułdrzyński: Po ataku Iranu na Izrael. Zachód musi być i policjantem. I strażakiem

Izraelczycy po ataku mogą zapytać: „A nie mówiliśmy, że Iran jest takim zagrożeniem?”. Ale USA, Wielka Brytania, Francja, a nawet Jordania, które pomogły Izraelowi odeprzeć atak Iranu, teraz nie mogą dopuścić, by Bliski Wschód cały stanął w ogniu.

Po wyborach samorządowych: Teraz oczekiwania wobec PiS rosną

Podsumowanie wyniku wyborów samorządowych oraz debaty o aborcji to tematy nowego odcinka podcastu „Polityczne Michałki”.

Michał Szułdrzyński: Na przekór pogromom. Echa po śmierci wolontariusza w Gazie

Dumny naród nie wpada w antysemickie wzmożenie, nawet jeśli uważa, że Polak padł ofiarą zbrodni wojennej, jak to było w przypadku Damiana Sobóla.

Michał Szułdrzyński o aborcji: Nie potrzebujemy głębszej polaryzacji

Posłanki i posłowie, którzy w czwartek spotkają się w sali plenarnej polskiego Sejmu, muszą mieć świadomość, że będą debatowali na temat kwestii, która niezwykle głęboko dzieli społeczeństwo.

Michał Szułdrzyński: Dlaczego Trzecia Droga atakuje Lewicę? Hołownia odświeża swoją największą zaletę

Analizy wyników wyborów samorządowych pokazują, że wyborcy KO mogli się zdemobilizować z powodu ataków Lewicy na Trzecią Drogę. Lewicy one nie pomogły, dostała od wyborców łupnia, więc Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz domagają się rewizji układu sił w koalicji 15 października.

Michał Szułdrzyński: Donald Tusk i Jarosław Kaczyński ogłaszają sukces. Obaj mają trochę racji

KO rozgromiła PiS w miastach i odbiła kilka sejmików. Ale musi się zastanowić, jak zmobilizować wyborców zadowolonych z sytuacji w kraju. PiS zmobilizował za to swoich sympatyków, choć utracił wpływ na media publiczne i strumień pieniędzy z państwowych spółek.

Michał Szułdrzyński. Wynik wyborów samorządowych 2024. Exit polls pokazują, że Donald Tusk nie zmobilizował swoich wyborców

Jeśli potwierdzą się wyniki exit polls, Prawo i Sprawiedliwość wygrało na punkty. Donaldowi Tuskowi chyba nie udało się zmobilizować swoich wyborców.

Michał Szułdrzyński: Klub przyjaciół Rosji rośnie w siłę

Peter Pellegrini uważa się za zwolennika pokoju. Drogą do niego ma być wstrzymanie pomocy dla Ukrainy i negocjacje z Rosją. Dla Władimira Putina wynik wyborów na Słowacji to dobra wiadomość. Dla Polski mniej.

Michał Szułdrzyński podsumowuje kampanię samorządową 2024: Dlaczego na końcu Donald Tusk mówi o złodziejstwie PiS?

Zbyt bliski wynik PiS i KO może być kłopotliwy dla koalicji rządzącej. Ona i stojący na jej czele Donald Tusk bardzo potrzebują teraz sukcesu, który potwierdzi mandat kierowanej przez niego koalicji do przeprowadzania zmian w Polsce.

Wybory samorządowe 2024. Podsumowanie kampanii: Mało samorządu, kalendarz zabił tematy

W ostatnim przed wyborami samorządowymi odcinku podcastu "Polityczne Michałki" Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko podsumowywali samą kampanię samorządową.