Michał Szułdrzyński

Michał Szułdrzyński

Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarz, publicysta.

Michał Szułdrzyński: Wykład Morawieckiego. Czy Polska ma pomysł na przyszłość UE

W Heidelbergu Mateusz Morawiecki powiedział głośno to, o czym dyskutuje się w wielu stolicach, które nie chcą centralizacji Unii. Jeśli nie mówił tego tylko na potrzeby polityki krajowej, to Polska ma szansę wykorzystać swój moment w Europie.

Michał Szułdrzyński: Zaklinanie rzeczywistości

Dlaczego mimo szalejącej drożyzny i kolejnych afer poparcie dla PiS nie spada, lecz rośnie? Spór o wspólny start nie może tego pytania opozycji przesłonić.

Michał Szułdrzyński: Polacy – naród bezgrzeszny, czy mało chwalebny

Dzisiejsza dyskusja o Janie Pawle II jest tak gorąca, bo dotyczy w pewnym sensie naszej narodowej tożsamości.

Michał Szułdrzyński: PiS o Janie Pawle II, PO o drożyźnie – kto wygra?

Donald Tusk nie przekona do siebie wyborców Jarosława Kaczyńskiego. Może ich co najwyżej zdemobilizować. I podobnie PiS wyborców PO. Dlatego dwie największe partie walczą o to, by zwrócić uwagę Polaków na temat niewygodny dla przeciwnika.

Opozycja przed wyborami: W czerwcu coś się może wydarzyć

Dzisiaj, jak widzę, jest taka atmosfera, że jedna lista raczej nie, ale w czerwcu może jeszcze coś się wydarzyć i może być jakaś próba konsolidacji - mówił Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim w kolejnym odcinku podcastu "Polityczne Michałki".

Michał Szułdrzyński: Czy postęp wymaga ofiar

Rewolucja technologiczna przyspiesza w tempie, o jakim jeszcze niedawno nam się nawet nie śniło, a dylematów moralnych będzie coraz więcej.

Michał Szułdrzyński: Jan Paweł II obroni się sam albo nie obroni go nic

Jeśli nauczanie papieża Polaka jest inspiracją dla Polaków, to kilka publikacji tego nie zmieni. Ale jeśli nie porusza serc, nie wywoływało fermentu ani ważnych debat, „obrona dobrego imienia” przez polityków nic tu nie pomoże.

Petteri Orpo, kandydat na premiera Finlandii: Musimy się ocknąć po tym, co zrobiła Rosja

Trzeba stworzyć fundusz Wolności Ukrainy. Będzie to sygnał dla Ukrainy, że będziemy im pomagać. Ale i do Putina, że Unia się nie podda, że będziemy wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie trzeba – mówi kandydat na premiera Finlandii Petteri Orpo.

Prawo do kotleta, 500 plus i Jan Paweł II. Filary kampanii PiS

„Widać to już jasno, że Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej przyjmie postawę jedynego i największego obrońcy tego, co polskie. Oczywiście, PiS sam już określił, co uznaje za polską normalność, wartości i tradycję” – mówią Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko.

Michał Szułdrzyński: Prawda o Janie Pawle II nas wyzwoli

Bardzo mało jest dzisiaj miejsca na rzeczowy spór o to, jaka mentalność uformowała Wojtyłę. W jakiej części był dzieckiem swoich czasów, a w jakiej zabrakło mu wyobraźni miłosierdzia.