Michał Szułdrzyński

Michał Szułdrzyński

Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarz, publicysta.

Michał Szułdrzyński: Igranie z tolerancją

Krystyna Pawłowicz przedstawia manichejską wizję świata: kto stoi po drugiej stronie, staje w obronie zła.

Michał Szułdrzyński: Jak premier wywołał III wojnę światową

Jarosław Kaczyński ma obsesyjną wizję rzeczywistości, także Unii Europejskiej, a jego otoczenie po prostu powtarza myśli prezesa. Premier dołączył do tego grona.

Michał Szułdrzyński: Disco-Polacy i Fajno-Polacy

Można się było spodziewać, że nowe „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego nie wywoła żadnej debaty. Było oczywiste, że po prawej stronie wybuchnie festiwal oburzenia, a strona liberalno-lewicowo przyjmie je z uznaniem. I nie tylko tak się stało (z małymi wyjątkami), ale w dodatku film jeszcze bardziej pogłębił przepaść pomiędzy dwiema Polskami.

Prezes Kaczyński chce pokazać, że wszyscy są zagrożeniem

Jarosław Kaczyński snuje opowieść o tym, że rząd PiS walczy z nieustannymi atakami: ze strony rosyjskiej, Unii, że wszyscy zewsząd czekają na naszą suwerenność – tak ostatnie wypowiedzi w mediach prezesa PiS podsumowuje Michał Szułdrzyński. – To komunikat, który ma przekonać twardy elektorat partii, że musimy się bronić i trzymać razem – dodaje Michał Kolanko.

Michał Szułdrzyński: Koalicja Zdrowego Rozsądku albo...

Zamiast zamykać supermarkety i bary, wpuszczajmy do nich wyłącznie posiadaczy covidowego certyfikatu. Unikniemy lockdownu, który byłby zabójczy dla gospodarki.

Suwerenność zakładnikiem PiS

Zakładając, że rząd ma rację, i TSUE nadużywa swoich kompetencji, robi to w efekcie próby zamachu partii rządzącej w Polsce na sądownictwo. Krytykuje więc zjawisko, do którego powstania się walnie przyczyniło.

Michał Szułdrzyński: Morawiecki nie przekonał nikogo

Pomysł, by premier pojechał do Strasburga i przedstawił argumenty rządu w sporze z Unią, nie był zły. Jednak ta misja nie mogła się skończyć sukcesem. Nie z powodu złej woli instytucji UE, ale dlatego, że obie strony mówią innym językiem.

Michał Szułdrzyński: Wyborca może mieć inne zdanie

W sprawie kolizji z Unią Europejską w kwestii sądownictwa rządzący wydają się być przeciwko nastrojom wśród znacznej części swojego elektoratu, który ma stanowisko jednoznaczne – chcemy w Unii pozostać.

Michał Szułdrzyński: Prezes znów obraża zamożniejszych

Choć zaciekli fani PO i PiS nigdy się z taką tezą nie zgodzą, Donald Tusk i Jarosław Kaczyński mają wspólny cel: by w polityce główne role odgrywali tylko oni dwaj.

Michał Szułdrzyński. Ojciec Zięba, czyli nabieranie dystansu do mistrzów

Amicus Plato, sed magis amica veritas – tym cytatem zacząłem swój felieton w „Plusie Minusie" siedem miesięcy temu, gdy pojawiły się informacje o tym, że dominikanin Paweł M. miał się dopuszczać przestępstw seksualnych, ale też kościelnych, i również w ostatnich latach miał krzywdzić kobiety.