Michał Szułdrzyński

Michał Szułdrzyński

Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarz, publicysta.

Michał Szułdrzyński: Elon Musk redaktorem naczelnym Twittera

Zawieszając Kanyego Westa za antysemickie wypowiedzi miliarder postąpił słusznie. Ale postąpił tym samym wbrew głoszonemu przez siebie absolutyzmowi wolności słowa

Michał Szułdrzyński: Luka w chińskim systemie inwigilacji

Właśnie się przekonaliśmy, gdzie są granice najbardziej zaawansowanej technologicznie cenzury na świecie.

Koalicja jak kot Schrödingera: jednocześnie jest i jej nie ma

Tkwimy w dniu świstaka, politycy Solidarnej Polski ciągle publicznie krytykują PiS i premiera Morawieckiego, a później nie ma na to żadnej oficjalnej reakcji – ocenia Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

Michał Szułdrzyński: Bezkarność+ to pomysł PiS czy Komunistycznej Partii Chin?

Jeśli państwo nie będzie chronić naszej prywatności, to dlaczego mamy wierzyć w to, że nagle któremuś z polityków nie przyjdzie do głowy, by przekazać np. dane od naszego lekarza Poczcie Polskiej lub, co gorsza, TVP.

Michał Szułdrzyński: NATO (prawie) jednomyślne

Nigdy w historii sojusz tak mocno nie zaangażował się w pomoc państwu, które nie jest jego członkiem.

Michał Szułdrzyński: Niekontrolowany przypływ szczerości

Dzięki wypowiedziom Jarosława Kaczyńskiego mamy pewność, co stanie się osią kampanii wyborczej PiS, a także co będzie bronią i amunicją przeciwko opozycji.

Niemieckie Patrioty ciągle w grze. Polska liczy na przychylność Amerykanów

Polski rząd czeka na zdanie Amerykanów w sprawie propozycji przekazania Ukrainie Patriotów. Sprawą mogę się zająć dyplomaci państw NATO na szczycie w Bukareszcie, który odbędzie się w ostatnich dniach listopada

Michał Szułdrzyński: Bibi powrócił

Opozycja w Polsce powinna przeanalizować powrót Netanjahu. Koalicja jego przeciwników upadła, bo łączyła ją tylko niechęć do lidera izraelskiej prawicy.

Trudny tydzień prezydenta Dudy

Prank rosyjskich youtuberów kładzie się cieniem na poczucie, że prezydent znowu stanął na wysokości zadania, że jest na pierwszej linii frontu dyplomatycznego – ocenia Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

Michał Szułdrzyński: Kampania kosztem polskiego nieba

Niemieckie patrioty chroniące Polskę przed rosyjskimi rakietami nie pasowały do narracji PiS o Berlinie, który jest głównym sojusznikiem Rosji Putina.