Jak głosować w referendum. Objaśniamy formalności

Jednocześnie z wyborami do Sejmu i Senatu odbędzie się referendum ogólnokrajowe. Tłumaczymy jak oddać głos w referendum i jak zagłosować w wyborach parlamentarnych, nie biorąc udziału w referendum. Wyjaśniamy czy można zniszczyć kartę referendalną.

Protest wyborczy – kto, gdzie, jak? Zgłaszanie protestu wyborczego

Protesty wyborcze – jak je zgłosić? Gdzie i w jakim terminie można złożyć swój protest tak, by było to skuteczne? Odpowiadamy na pytania nurtujące wyborców i wyjaśniamy.

Dlaczego PiS robi sojuszników Putina z tych, którzy idą na "Zieloną granicę"?

- PiS działa według schematu, w którym w każdy poniedziałek musi pojawić się coś, co przyciągnie uwagę w kampanii internetowej – mówił o nowym spocie partii Jarosława Kaczyńskiego Michał Kolanko w nowym odcinku podcastu „Polityczne Michałki”. – Drugim elementem tego przesłania jest mobilizacja wyborców Polski Wschodniej – dodał.

Bezpartyjni Samorządowcy o gospodarce. Mocne „nie” w ważnych kwestiach

Chęć przypodobania się wyborcom przebija z programu gospodarczego Bezpartyjnych Samorządowców. Dostrzegają to eksperci, z którymi go ocenialiśmy.

Nowy sondaż: Konfederacja spadła na piąte miejsce. „Taktyka PiS okazała się skuteczna”

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości rośnie, podczas gdy dla Koalicji Obywatelskiej stoi w miejscu - wynika z sondażu, przeprowadzonego przez instytut Pollster dla „Super Expressu”.

Sondaż: PiS i Koalicja Obywatelska na plusie. Spadło poparcie dla Lewicy i Trzeciej Drogi

W ciągu ostatniego tygodnia najwięcej poparcia zyskała Koalicja Obywatelska, a najwięcej straciły Trzecia Droga i Lewica - wynika z najnowszego sondażu United Surveys.

Nowy spot PiS: Zamiast logo PO kontury Polski oparte od wschodu na linii Wisły

"Jak powinno wyglądać logo partii Donalda Tuska po odkryciu planów Platformy Obywatelskiej?" - pyta w nowym spocie Prawa i Sprawiedliwości premier Mateusz Morawiecki. W klipie pojawia się następnie zmienione logo PO, przedstawiające kontury Polski oparte od wschodu na linii Wisły.

Michał Wypij: Powiedzmy wprost – w polskim rządzie pracował przemytnik

Cały świat i cała Europa wiedzą, że w polskim rządzie, którego wicepremierem jest Jarosław Kaczyński, funkcjonował przemytnik. Zarabiał pieniądze i stworzył cały system wizowy – są na to dowody. To jest niespotykany skandal w skali świata - powiedział w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską Michał Wypij, poseł, startujący z list Koalicji Obywatelskiej.

Pomaska zapowiada pozwy wobec polityków PiS. Poszło o napis na szybie

Posłanka PO Agnieszka Pomaska zapowiada pozwy w trybie wyborczym wobec polityków Prawa i Sprawiedliwości. Powodem są wpisy, w których sugerują, że jechała samochodem, na którym był napis obraźliwy wobec wyborców PiS.

Jak oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu oraz w referendum. Objaśniamy

Wybory do Sejmu i Senatu oraz referendum już 15 października. Tłumaczymy, ile kart do głosowania będzie czekało na wyborców w lokalu wyborczym, jak prawidłowo je wypełnić oraz jak oddać ważny głos poza miejscem zameldowania.

Krzysztof Brejza przerwał kampanię. „Dotarły do mnie szokujące informacje”

„Dotarły do mnie szokujące informacje. Zmuszony jestem zawiesić kampanię na najbliższych kilkanaście godzin” - poinformował na Twitterze w niedzielny wieczór Krzysztof Brejza, senator Koalicji Obywatelskiej.

Kosiniak-Kamysz: Dlaczego rząd nie wystąpił o 1 000 euro na każdego uchodźcę w Polsce?

Dlaczego w Kijowie nie potrafili załatwić sprawy zboża i powiedzieć: tyle pomogliśmy, ale to jest bezpieczeństwo żywnościowe Polski, nie możemy się na to zgodzić - mówił w rozmowie z TVN24 prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Sondaż: Czy „Zielona granica” Agnieszki Holland będzie miała wpływ na wynik wyborów?

Najwięcej ankietowanych w sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", w tym głosujących na PiS, uważa że „Zielona granica” Agnieszki Holland nie wpłynie na wynik wyborów parlamentarnych.

Sondaż: Trzaskowski nie jest już liderem rankingu zaufania. Złe wiadomości dla Kołodziejczaka

Andrzej Duda wyprzedził Rafała Trzaskowskiego w rankingu zaufania do polityków - wynika z najnowszego sondażu IBRIS dla Onetu. Prezydentowi ufa 44,1 proc. Polaków, o 5,6 punktu procentowego więcej, niż w sierpniu.

Sondaż: Co drugi wyborca KO uważa, że wybory wygra PiS

57,7 proc. badanych uważa, że wybory parlamentarne wygra Zjednoczona Prawica. Jednocześnie - zdaniem uczestników sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski - jest mało prawdopodobne, by Zjednoczona Prawica po wygraniu wyborów była w stanie utworzyć rząd bez koalicjanta.

KO stawia na marsz 1 października. Co zrobi reszta opozycji?

Marsz 1 października dla KO ma być jednym z najważniejszych momentów jesiennej kampanii. Co zrobią inne partie opozycyjne?

Trzecia Droga nie tak wyboista. Program gospodarczy "należy do rozsądniejszych"

Mimo szeregu uwag i zastrzeżeń eksperci, z którymi rozmawialiśmy, raczej dobrze oceniają program gospodarczy Trzeciej Drogi.

Paweł Kasprzak: Aktywiści obywatelscy są w kampanii tłem dla polityków

W Sejmie ktoś musi kontrolować rządzących – mówi Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP, startujący do Sejmu z list Nowej Lewicy