Reklama
Rozwiń

Będą nowe usługi w aplikacji mObywatel. Ministerstwo Cyfryzacji ujawniło nad czym pracuje

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, iż w ostatnim czasie łączna liczba użytkowników aplikacji mObywatel przekroczyła dziewięć milionów. Jednocześnie poinformowano o pracach nad 15 nowymi funkcjami, które wzbogacą aplikację.

Publikacja: 15.03.2025 10:18

Aplikacja mObywatel działa od 2017 roku

Aplikacja mObywatel działa od 2017 roku

Foto: Adobe Stock

mat

Resort cyfryzacji przypomina, że aplikacja mObywatel powstała w 2017 roku jako odpowiedź na oczekiwania obywateli dotyczące dostępu do dokumentów i usług publicznych w formie mobilnej. Pierwsza wersja aplikacji umożliwiała jedynie wyświetlanie podstawowych danych osobowych. Z biegiem lat mObywatel przeszedł znaczącą ewolucję, zyskując kolejne funkcje i zwiększając swoją użyteczność.

W 2020 roku wprowadzono usługę umożliwiającą korzystanie z eRecept oraz dokument mPrawo jazdy, co znacznie zwiększyło popularność aplikacji. Kolejnym ważnym krokiem było uchwalenie w 2023 roku ustawy o mObywatelu, która nadała cyfrowemu dokumentowi tożsamości taką samą moc prawną jak plastikowemu dowodowi osobistemu. Od tego momentu mDowód w aplikacji stał się pełnoprawnym narzędziem identyfikacji obywateli w urzędach i wielu instytucjach, jednak wyłącznie na terenie Polski.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawnicy
Kto najlepiej uczy przyszłych prawników w Polsce? Ranking „Rzeczpospolitej”
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono